Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pareizi mazgāt mazuļa intīmo zonu - skaidro pediatre

Mazulis vannā, Image by Henley Design Studio from Pixabay

Mazulis vannā, Image by Henley Design Studio from Pixabay

Jau no pirmās dzīves dienas mazulītis tiek mazgāts. Puisīšu un meitenīšu mazgāšana atšķiras un ir būtiski, vērā ņemami padomi, ko vērts ievērot, lai mazulīša intīmā zona būtu sakopta un vesela un dupsis nebūtu iekaisis. Televīzijas kanāla STV Pirmā raidījumā “Māmiņu klubs” viesojas pediatre Sanita Mitenberga, kas skaidro atšķirības starp puisīšu un meitenīšu intīmās zonas kopšanu.

Ārste skaidro, ka galvenais nosacījums mazuļa intīmās zonas kopšanai ir tīrs ūdens. Nav nepieciešams lietot ziepes katru dienu, ir pilnīgi pietiekami, ja tās lieto vienu reizi nedēļā, izņemot, ja ir izveidojušies grūti noskalojami netīrumi.

Meitenīšu intīmās zonas kopšanas laikā ir svarīgi pareizi turēt bērniņu, lai dzimumorgānos nenokļūtu netīrumi. Pareizi ir turēt bērniņu tā, lai ūdentiņš notecētu uz dupša pusi, neko berzt un rīvēt nedrīkst. Bērniņiem paredzētas vienīgi bērnu ziepes. Noteikti nedrīkst lietot pieaugušo intīmai zonai paredzētus mazgāšanas līdzekļus, jo tie bojā mazuļiem intīmās zonas mikrofloru, sausina dzimumorgānu gļotādu.

Lai arī puisīšu intīmās zonas kopšana ir daudz vieglāka, kā meitenītēm, arī, mazgājot zēnus, nevajag aizrauties ar ziepēm. Puisīšus mazgājot, līdz gada vecumam nav jāatvelk priekšādiņa, jo pēc viena gada vecuma tā pati sāk atbīdīties. Pēc mazgāšanas jāpārliecinās, ka puisīšu intīmajā zonā viss ir sausi nosusināts un nav sarkanu pleķīšu. Vairāk uzzini, noskatoties pievienoto sižetu!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...