Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas ir sabalansēts uzturs?

Sabalansēts un veselīgs uzturs, foto - Ella Olsson, Unsplash

Sabalansēts un veselīgs uzturs, foto - Ella Olsson, Unsplash

Viennozīmīgi uzturs ir galvenais, kas uztur mūsu dzīvību un dod enerģiju. Bet r liela atšķirība starp vienkāršu ēšanu funkciju pildīšanas dēļ un sabalansētu uzturu. Kas gan īsti ir veselīgs un sabalansēts uzturs?

Kas ir veselīgs uzturs?

Veselīgs ir tāds uzturs, kas ir daudzveidīgs, iekļaujot visas pārtikas produktu grupas. Tomēr priekšroku ir jādod izteikti viena grupai – augu valsts produktiem, kas ir sezonālie augļi, dārzeņi un graudaugi. Kopā ar augu izcelsmes produktiem jālieto pienu, gaļu, zivis un citus jūras produktus, riekstus, olas un pākšaugus – šie visi ir olbaltumvielām bagāti produkti. Nebūs nekāds lielais grēks, ja reizi pa reizei tiks notiesāts arī kūkas gabals un piedzerta salda limonāde vai sula, galvenais, lai organismam tiktu nodrošināti visi nepieciešamie vitamīni un minerālvielas.

Ja piekop kādu konkrētu uztura dzīvesveidu, piemēram, esi veģetārietis vai vegāns, vai izvairies no glutēnu saturošiem produktiem, atceries – ir jārod alternatīvu produktiem, kas ir izslēgti no ēdienkartes – to vērtīgajām vielām.

Uzņem kalorijas tik, cik patērē!

Ir objektīvi jāizvērtē savs dzīvesveids un jāsaprot, ka visiem nav piemērots vienāds ēdiena daudzums! Ja esi aktīvs, tad arī vairāk jāēd, bet mazaktīviem jāēd mazāk. Ja cilvēkam, kas strādā diendienā, sēžot pie datora, tējkarote cukura pie tējas katru dienu var manāmi ietekmēt svara pieaugumu, tad aktīvai personai cukurs var dot labumu!

Neveic straujas izmaiņas ēdienkartē!

Vai zini, kāds ir iemesls tam, ka uzsāktām izmaiņām visai drīz tiek atmests ar roku? Tās ir nepārdomātas un straujas izmaiņas ne tikai ēdienkartē, bet ikdienā. Ja vēlies atteikties no kāda produkta, piemēram, neveselīgiem našķiem, dari to pakāpeniski, pieradinot savu organismu Tevis plānotajām izmaiņām. Ja vienā dienā pēkšņi atteiksies no saldumiem pavisam, tad aptuveni pēc 2 – 4 nedēļām, Tev var tik ļoti sagribēties ko saldu, ka nespēsi vairs atturēties un, visdrīzāk, atsāksi saldumu ēšanu ar vērienu.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...