Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kļūdas, kas tiek pieļautas, cenšoties iegūt baltākus zobus

Skābu augļu ēšana - kļūda, cenšoties iegūt baltākus zobus, Photo by engin akyurt on Unsplash

Skābu augļu ēšana - kļūda, cenšoties iegūt baltākus zobus, Photo by engin akyurt on Unsplash

Mūsdienās zobu balināšana ir populārāka un pieejamāka nekā jebkad agrāk. Tas ir veids, kā iegūt sapņu smaidu. Lielākā daļa zobārstniecības iestāžu piedāvā ne tikai profesionālu balināšanu, bet arī daudzos veikalos iespējams iegādāties mājās lietojamus zobu balināšanas komplektus. Šī pieejamība arī rada lielāku risku pieļaut kļūdas, kas kaitē zobiem, cenšoties tos iegūt baltākus.

Balinošās zobu pastas lietošana katru dienu

Veikalos pieejamās balinošās zobu pastas sola gandrīz acumirklī gaišāku smaidu, taču, lai gan, iespējams, tūlītējais rezultāts ir jauks, tās var arī radīt zināmus zobu bojājumus, ja tiek lietotas ilgstoši. Šāda veida zobu pastas, tostarp kokogļu zobu pastas, parasti satur abrazīvas vielas, lai radītu šo pulēto efektu. Turpinot intensīvi un pārāk bieži lietot abrazīvu zobu pastu, var bojāt zobu emalju un radīt citas mutes dobuma veselības problēmas. Tā vietā, lai tīrītu zobus tikai ar abrazīvām zobu pastam, ikdienā lieto arī daudzfunkcionālās, ārstu atzītas zobu pastas.

Nekonsultējies ar zobārstu pirms zobu balināšanas

Lai gan ir viegli būt impulsīvam, meklējot baltāku smaidu, vislabāk ir konsultēties ar savu zobārstu, pirms sāc eksperimentēt ar jebkāda veida balināšanas metodēm. Zobārsts izlems, vai Tavi zobi vispār ir piemēroti zobu balināšanai, un, ja tā ir, viņš var palīdzēt izvēlēties vislabāko balināšanas procedūru. Ja nekonsultējies ar zobārstu pirms zobu balināšanas kaut vai ar veikalos nopērkamiem balināšanas līdzekļiem, tas var radīt ilgtermiņa negatīvas sekas. Cilvēkiem, kuru "smaida zonā" ir zobu krāsas plombas vai restaurācijas, tostarp kroņi, būtu jāierobežo balināšana. Tas ir tāpēc, ka kroņi un plombas ir izgatavotas no porcelāna vai kompozītmateriāliem, kas atšķirībā no emaljas nebalinās un pēc balināšanas var izskatīties tumšāki salīdzinājumā ar dabīgajiem zobiem. Labāk būt drošam un vispirms konsultēties ar savu zobārstu. Otra lieta – iespējams, ka zobi ir novājināti, un pirms zobu balināšanas ir jāievēro kāds zobu stiprinošs ārstniecības kurss. Ja zobi ir trausli, zobu balināšana var tos padarīt vēl novājinātākus.

Pārmērīga balinošo sloksņu lietošana

Balinošās sloksnes ir vienkāršs un lēts veids, kā padarīt smaidu gaišāku, taču, tāpat kā balinošās zobu pastas, arī ilgstoša balinošo slokšņu lietošana nenāk par zobiem. Tas pats attiecas uz sloksņu noturēšanu uz zobiem ilgāk, nekā ieteikts. Tas var kaitēt smaganām, palielināt zobu jutīgumu un izraisīt spilgtu plankumu parādīšanos. Vienmēr ievēro norādījumus, kas pievienoti balināšanas sloksnēm.

Izmanto viena izmēra balināšanas kapes

Lai arī cik vilinoši būtu iegādāties bezrecepšu balināšanas līdzekļus ar kapēm, vislabāk darbojas pēc pasūtījuma izgatavotas kapes. Katra mute ir atšķirīga. Izmantojot kapi, kas nav pielāgota Tavai mutei, var izraisīt balināšanas produkta ķīmisko vielu noplūdi, kas sekojoši var izraisīt zobu bojājumus un smaganu kairinājumu. Turklāt siekalas var deaktivizēt peroksīda balinošās īpašības.

Diemžēl veikalos un tiešsaistē nopērkamie balināšanas līdzekļi ar kapēm parasti ir viena izmēra, kas esot pielāgojami ikvienam. Tas var padarīt zobu balināšanu nedrošu un neparedzamu. Vislabāk ir vērsties pie profesionāļa, lai izgatavotu tieši Tev paredzētu balināšanas kapi.

Iepriekš neiztīri zobus ar zobu suku un nelieto zobu diegu

Zobu balināšanai vienmēr jābūt mutes dobuma kopšanas rutīnas papildinājumam, nevis aizstāšanai. Aplikums un ēdiena gabaliņi, kas palikuši uz zobu virsmas, var traucēt balināšanas procesu, tāpēc, sagatavojot zobu virsmu pirms balināšanas, iegūsi vislabākos rezultātus.

Skābu augļu ēšana ar cerību izbalināt zobus

Klīst mīts, ka jāēd skābi augļi, lai zobi būtu baltāki. Šī ir tiešām ļoti slikta ideja. Skābajiem augļiem ir zems pH līmenis, kas nozīmē, ka tie ļoti efektīvi šķīdina zobu emalju. Kad tā ir pazaudēta, jauna vairs neataugs. Skābu augļu ēšana, kas izšķīdina zobu emalju, var izraisīt zobu jutīgumu, zobu dobumu un galu galā smaganu audu recesiju jeb vienkārši sakot – vari iedzīvoties cauros zobos un bojātās smaganās.

Izturies pret to kā pret vienreizēju lietu

Tāpat kā zobu tīrīšana, arī zobu balināšana ir jāveic regulāri, lai saglabātu baltāko smaidu. Ja nesen esi veicis balināšanu, iespējams, esi ieguvis "visbaltāko" iespējamo toni zobiem. Tomēr, ja regulāri lieto sarkanvīnu, kafiju, tēju, tabakas izstrādājumus, var būt nepieciešams biežāk zobus balināt. Galvenais ir uzticēties zobārsta ieteikumiem attiecībā uz zobu balināšanas metodēm un biežumu.

Lasi arī:

Skābu augļu ēšana - kļūda, cenšoties iegūt baltākus zobus, Photo by engin akyurt on Unsplash

Skābu augļu ēšana - kļūda, cenšoties iegūt baltākus zobus, Photo by engin akyurt on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas