Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lietas, ko nekad nedrīkst nodarīt sunim

Suns, Image by Helena Sushitskaya from Pixabay

Suns, Image by Helena Sushitskaya from Pixabay

Rūpes par suni ne vienmēr ir tik vienkāršas - un pat īpašnieki ar vislabākajiem nodomiem var kļūdīties. Ir vairākas lietas, kuras nekad nevajadzētu nodarīt savam sunim, uzskata veterinārārsti.

Nekad neļauj sunim skriet ar nūju mutē

Mudini savu suni spēlēties ar mājdzīvniekiem draudzīgām rotaļlietām, nevis nūjām. Daži suņi, šķiet, ir dzimuši, lai spēlētu “Atnes kociņu”, un mīl rikšot ar nūjām un zariem mutē. Diemžēl nūjas mešana sunim, lai viņš to noķertu, vai ļaušana viņam skriet apkārt var beigties ar traģēdiju. Suņi mēdz savainoties ar nūjām, ko cilvēki ir metuši, lai mīluļi tās atnestu. Viens nūjas gals iesprūdīs zemē, un suns satraukumā uzskrien uz nūjas otrā gala – šādi gadījumi nav retums. Šie ievainojumi ir ļoti sāpīgi un satraucoši gan sunim, gan saimniekam, un var viegli beigties ar nāvi. Tātad, tā vietā, lai mētātos ar koka nūju, met mīkstu gumijas rotaļlietu vai bumbiņu.

Nelieciet suni pie izvelkamas pavadas

Mājdzīvnieku īpašniekiem nevajadzētu izmantot ievelkamas pavadas saviem suņiem. Šīs pavadas var izraisīt berzes apdegumus, ja tās tiek savītas ap roku. Ārkārtas gadījumā tās ir arī grūti ievilkt, un suns var tikt ievainots vai savainot kādu citu. Daudzas ievelkamas pavadas stiepjas

Loti garas, un tās var būt izgatavotas no plānākas auklas nekā tradicionālā pavadas - un suņa ievelkamās pavadas satveršana, lai apturētu viņu skriešanu, var izraisīt nopietnus plīsumus un pat amputācijas pašiem saimniekiem.

Nekad nevelc suņa pavadu un neizmantojiet aizkares kaklasiksnu

Ja liekas, ka vajadzētu bieži vilkt suni, aizved suni uz suņu treniņiem jeb suņu skolu.Dažreiz var būt nepieciešams pavilkt suņa pavadu, lai nepieļautu, ka viņš nokļūst briesmās, taču, regulāri pavelkot pie pavadas, var rasties kakla lūzums, sevišķi mazām suņu šķirnēm. Suņiem ir mēles pamatnes tuvumā esošs kauls, ko var salauzt. Šie lūzumi var radīt daudz problēmu.

Bīstama ir arī izmantošana, kas savelkas, kad suns atkāpjas. Šīs apkakles var izraisīt "nepilnīgu pakāršanos", kad suns mirst no kakla savilkšanās.

Nekad nav laba ideja sunim uzklāt sauļošanās līdzekli.

Suņiem nav nepieciešams sauļošanās līdzeklis, lai pasargātu sevi. Lai arī šis var šķist savādi, ir suņu saimnieki, kas uzskata, ka to var darīt. Sunim ir bieza kažokāda, lai pasargātu ādu no saules. Glabā sauļošanās līdzekli sunim nepieejamā vietā un prom no viņa ķermeņa, jo tas var būt toksisks. Saules aizsargkrēms satur cinka oksīdu un var būt īpaši kaitīgs suņa zarnām, ja to norij. Šo produktu ēšana var izraisīt sunim asiņainu caureju un asiņainu vemšanu, kas liecina par zarnu bojājumiem.

Nelieto suņiem cilvēkiem paredzētas zāles

Ir dabiski vēlēties rūpēties par saviem suņiem, kad tie sagriežas vai skrāpējas, taču cilvēkiem paredzētas antibiotikas ziedes nekad nedrīkst lietot suņiem. Cilvēkiem paredzētas zāles, pat lokālas, ne vienmēr ir drošas lietošanai mājdzīvniekiem. Viena no populāro antibiotiku ziedes sastāvdaļām ir neomicīns, kas ir saistīts ar dzirdes zudumu. Nelietojiet neomicīnu vai antibiotiku ziedi lokāli savam sunim, iepriekš nekonsultējoties ar veterinārārstu.

Suņiem nevajadzētu piekļūt vannas istabai

Suņi, it sevišķi lielās šķirnes, ir jātur pa gabalu no vannas istabas un prom no tualetes. Tualetes podi nesatur tīru ūdeni, kas piemērots sunim vai kaķim. Turi vāku nolaistu, lai lielšķirnes suns nevarētu piekļūt “bļodai”. Papildus netīram ūdenim daudzās vannas istabās ir tīrīšanas ķimikālijas un personīgās higiēnas preces, kas var būt toksiskas suņiem. Ja ir ziņkārīgs kucēns, vislabāk ir turēt vannas istabas durvis aizvērtas.

Var būt bīstami dot sunim ledu rotaļāties vai ēst.

Kad temperatūra paaugstinās, daudzi suņu īpašnieki piepilda savu mājdzīvnieku ūdens traukus ar ledus gabaliņiem vai iedod tiem ledus kubiciņu, ar ko spēlēties. Ledus ir izplatīts vaininieks suņu salauztajiem zobiem, īpaši lielākajiem dzerokļiem. Šie salauztie zobi ir sāpīgi un var viegli inficēties, tādēļ ir nepieciešams vai nu sakņu kanāls, vai zobu likvidēšana. Vienkāršs, auksts ūdens vai saldēti suņiem droši dārzeņi, piemēram, burkāni vai saldie kartupeļi, ir labāka izvēle suņu kārumiem siltā laikā.

Izvairies no ēdienu atlikumu atdošanas sunim

Nevajadzētu dot sunim uzkodas no pusdienu galda pārpalikumiem. Gaļas atgriezumu un citu treknu ēdienu, piemēram, bekona, barošana var viegli izraisīt sunim nopietnus un sāpīgus gremošanas traucējumus. Galda atlikumu liek sunim patērēt pārāk daudz kaloriju, kā rezultātā palielinās svars vai pat rodas aptaukošanās.

Nekad nedod savam sunim alkoholu

Daži dzērieni, kas paredzēti cilvēkiem, suņiem var būt indīgi. Lai gan, iespējams, nevajadzēs krist panikā, ja mājdzīvnieks no grīdas nolaiza izlijušu vīna pilienu, ir svarīgi zināt, ka suņi var ciest no alkohola lietošanas. Mājdzīvniekiem nekad nedrīkst dot alkoholu, kas nomāc nervu sistēmu. Šī nervu sistēmas depresija var izraisīt tādus simptomus kā hipotermija, caureja un vemšana. Ir arī vērts atzīmēt, ka daudzi dzērieni satur mākslīgo saldinātāju ksilītu, kas suņiem ir toksisks pat ļoti mazos daudzumos.

Suņus nekad nedrīkst atstāt automašīnā bez uzraudzības, pat ja tas notiek tikai dažas minūtes

Pat ja tas ir īss brauciens līdz veikalam, suni nevajadzētu atstāt vienu. Siltā laikā automašīnas sakarst ļoti ātri. Pat īss laiks karstā automašīnā sunim var būt liktenīgs. Turklāt nav jābūt vasarai, lai automašīnā veidotos siltumnīcas efekts! Suņi ļoti viegli pārkarst, un tas var izraisīt smagus smadzeņu bojājumus un citas problēmas. Pat ar nedaudz pavērtiem logiem suns dažu minūšu laikā var kļūt hipertermisks.

Lasi arī:

Suns, Image by Helena Sushitskaya from Pixabay

Suns, Image by Helena Sushitskaya from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas