Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Maestro visu apgriež kājām gaisā! Guntars Račs atklāj, kā top kopdziesmas ar Raimondu Paulu

Gundars Račs, Pasaki to skaļi!, 360TV

Gundars Račs, Pasaki to skaļi!, 360TV

Ar kanāla 360TV raidījuma “Pasaki to skaļi’ starpniecību sirsnīgus pateicības vārdus diriģentei, vokālai pedagoģei un ansambļa “Dzeguzīte” mākslinieciskajai vadītājai Dailai Martinsonei veltīs dzejnieks un mūziķis Guntars Račs. Emocionālajā satikšanās reizē Daila runās ne tikai par savu ģimeni un vīru, atzīstot, ka dzīves biedru garajos kopdzīves gados tā arī nav sanācis laika kārtīgi iepazīt, bet arī draudzību ar Maestro Raimondu Paulu. Viņš, tandēmā ar dzejnieku Guntaru Raču ir autori tik daudzām “Dzeguzītes” dziesmām, pie kurām uzaugušas vairākas paaudzes.

Turklāt, izrādās, Raimondam Paulam esot īpaša pieeja “Dzeguzītes” dziesmu melodiju rakstīšanai. Kā atklās Guntars Račs, visbiežāk viņu kopdarbos pirmie top vārdi, kuriem Maestro rada melodiju. “Kad uzrakstu tekstu, man ir jau kaut kāda sava melodija, kaut kāda doma par to – vai tas ir valsis, ātrais vai lēnais. Un tad es atdodu Raimondam Paulam, kurš visu paņem un apgriež kājām gaisā! Ko es biju domājis kā tango, tas ir valsis, bet valsis ir rokenrols. Nekad nav sakritis mans ritmiskais kods ar viņa domu gājienu. Tas nozīmē, ka viņš ir tik liels savā varēšanā, ka viņš vienkārši dara, kā grib.” Kopdarbu tapšanas aizkulises atklāj Guntars Račs.

Savukārt Daila papildina un atklāj, ka pret Maestro bijis liels respekts arī “Dzeguzēniem” - kolīdz viņš apsēdies pie klavierēm un uzlicis rokas uz taustiņiem, mazie dziedātāji nekavējoties pārtraukuši rotaļas un bijuši gatavi mēģinājumam.

Raidījumā arī atklāsies, ka Daila un Raimonds Pauls savulaik Guntaru Raču mīļi iesaukuši par Puškinu , netrūks humora pilni atmiņu stāsti par “Dzeguzītes” laikiem un to, kā popgrupas dalībnieki amizierējušies ar Maestro, ka arī neparastie piedzīvojumi no koncertiem ārpus Latvijas. Silti “paldies” vārdi, neaizmirstami sabiedrībā zināmu cilvēku satikšanās un iespēja novērtēt, cik nozīmīgs ir savējo atbalsts – “Pasaki to skaļi” šovakar, 3. februārī plkst. 21:10, kanālā 360TV!

Skaties raidījumu "Pasaki to skaļi" trešdienās 21:00 telekanālā 360TV.

Izlasi arī:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...