Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Māmiņas pieredze “Kā miega konsultants glābj vecāku un bērnu miegu”

Bērns vecāku gultā, Image by Stephanie Pratt from Pixabay

Bērns vecāku gultā, Image by Stephanie Pratt from Pixabay

Nereti tieši 3 – 6 gadu vecumā bērniem ir aizmigšanas traucējumi. Iemesli tam var būt daudz un dažādi – jaunas bērnu dārza gaitas, satraukta multfilma pirms miega, dažāda pārmaiņas dzīvē u.c., kas rezultējas ar to, ka bērns sāk gulēt pa nakti vecāku gultā. Pat ja pašiem bērniem mēdz nemaz netraucēt vecāku klātbūtne gultā, to nevar attiecināt uz mammām un tētiem, kam bērni būtiski var bojāt naktsmieru. Kā šajā situācijā var palīdzēt miega konsultants, ar savu pieredzi dalās māmiņa.

Kas ir miega konsultants?

Miega konsultants ir pieredzējis speciālists, kas sniedz padomus vecākiem bērna miega kvalitātes uzlabošanai, kā arī dod pamācību, kā bērnu pieradināt gulēt savā gultā gadījumos, kad bērns no mazotnes ir radināts gulēt kopā ar vecākiem vai arī tas izveidojies kā jauns paradums. Arī Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīca izstrādājusi padomus vecākiem, kā palīdzēt bērniem ar aizmigšanas traucējumiem.

Māmiņas stāsts par miega konsultantu

“Nereti, kad mammas un tēti nolemj savu atvasi saviem spēkiem pieradināt gulēt atsevišķi, rezultāts nemaz nav tik saldiem augļiem, cik gribētos un galu galā neizgulējušies paliek visi, kā rezultātā niķojas gan paši bērni vairāk, gan satrauktākas ikdienas miega trūkuma dēļ ir bērna vecākiem. Miegs ir ļoti svarīgs ikdienas process ikvienam cilvēkam. Ir būtiski pietiekami labi izgulēties, lai pilnvērtīgi atjaunotos enerģija nākamai dienai. Nekvalitatīvs miegs un dažādi miega traucējumi tiešā veidā ietekmē gan emocionālo, gan fizisko veselību kā pieaugušiem, tā arī bērniem. Tomēr tieši bērni ir tie, kas dažādu iemeslu dēļ mēdz traucēt pilnvērtīgi izgulēties visiem.

Manam dēlam ir gandrīz 3 gadi un no 2,6 gadiem viņš sāka iet dārziņā. Pierašanas periods bija diezgan sarežģīts un dēls pastiprināti prasīja manu un vīra uzmanību, bija ļoti emocionāls. Saprotot, ka jauna vide nav viegla, mēs daudz ko ļāvām vairāk kā parasti, līdz dēls sāka prasīt gulēt mūsu gultā, ja vedām atpakaļ uz savu istabu, tad taisīja histērijas un diskutēt ar miegainu trīsgadnieku nakts vidū likās bezjēdzīgi, tāpēc padevāmies. Sāka naktīs biežāk celties, no rītiem līdz ar to ļoti miegains, raudulīgs. Vakaros gāja gulēt 22 vai pat vēlāk. Neviens no mums ilgstoši nebija izgulējies. Tad sapratu, ka kaut kas jādara un atradu miega konsultanti, cerot, ka viņa varēs dot kādu padomu kā sakārtot šo problēmu.

Uzrakstīju konsultantei. Vispirms bija 1 h gara konsultācija lai izrunātu mūsu problēmu un piemērotākos risinājumus, jo ir vairākas metodes, kā to labot. Konsultante sagatavoja individuāli dēlam izstrādātu plānu un atlika tikai izdomāt, kad sāksim “treniņu”. Pēc tam nedēļu viņa mūs konsultēja par niansēm, kā ko pielāgot, lai mēs sasniegtu vēlamo rezultātu.

Sagatavojām leģendu, kā pasniegt jauno gulētiešanas sistēmu, ko dēls uztvēra jau pirmajā vakarā. Sagatavojos, ka nedēļu nebūsim izgulējušies vispār, bet jau pirmajā naktī redzējām uzlabojumus un tā jau pēc 2 dienām dēls uz mūsu istabu neprasījās, sāka iet gulēt jau ap 8 vakarā, cēlās ap 7. Šobrīd ir pagājusi nedēļa un redzam, ka ir daudz labu uzlabojumu, taču pie režīma un disciplīnas ir jāstrādā un redzam, ka tas palīdz.”

Noderīga informācija par miegu:

Bērns vecāku gultā, Image by Stephanie Pratt from Pixabay

Bērns vecāku gultā, Image by Stephanie Pratt from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas