Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Noderīgi knifi: Pasargā savu auto pirms bargā sala

Auto salā, Photo by Alexandr Podvalny from Pexels

Auto salā, Photo by Alexandr Podvalny from Pexels

Visi autobraucēji zina lielākos sagatavošanās darbus pirms ziemas – riepu nomaiņa un mīnus grādiem piemērota logšķidruma uzpilde. Daži atceras arī par lukturu regulējuma pārbaudi un jaunu vējstikla slotiņu iegādi. Tomēr autoservisa “Tarantino Garāža” vadītājs Ivars Priede atgādina par dažiem praktiskiem sīkumiem, kas ziemas salā var izrādīties visai svarīgi.

1. DURVIS UN SLĒDZENES

Pirms sala iestāšanās durvju un bagāžieku blīvgumijas vēlams apstrādāt ar silikonu. Ziemā to ieteicams darīt arī katru reizi pēc auto virsbūves mazgāšanas. Profilaktiski der ieeļļot arī slēdzenes, gadījumam, ja salā pārstāj darboties atslēgas tālvadība sala vai izlādēta akumulatora dēļ. Noderīgi būtu arī ārpus auto salona noglabāt atkausēšanas šķidrumu, lai tiktu iekšā auto salonā aizsalušu slēdzeņu gadījumā. Neatkausē slēdzenes ar šķiltavām vai citu atklātu liesmu – sabojāsi blīvējumus un krāsojumu! Ja slēdzene saplīst vai tajā nolūzt atslēga, Tev nepieciešams atslēgu SOS!

2. AUTO SILDĪŠANA

Ja automašīnas logus klāj ledus, ātrāk atgūt redzamību palīdzēs speciāli izsmidzināmie atkausēšanas šķidrumi. Nebūs jāpieliek pūles ar ledus skrāpi un nevajadzēs gaidīt kamēr logus atkausēs salona apsilde. Apsildes un ventilācijas sistēmas darbu atvieglos jauns salona gaisa filtrs. Un esi piesardzīgs, uzsildīšanas laikā neatstāj bez uzraudzības darbojošos auto – šādu ērtību mēdz izmantot autozagļi!

3. DISTANCE AIZ KRAVAS AUTO

Ziemā vienmēr jāievēro lielāka distance aiz priekšā braucošā auto (arī uz sausa asfalta - ziemas riepu gumijas sastāva un protektora dēļ), bet īpaši vērīgam jābūt aiz kravas automašīnām ar tentiem – uz tiem mēdz sakrāties liels ūdens daudzums, kas sasalst lielos ledus gabalos. Kustības laikā tie mēdz noslīdēt un var radīt bojājumus aizmugurē braucošajai automašīnai!

4. LOGŠĶIDRUMA REZERVE

Latvijas ziemai raksturīgs biežs slapjdraņķis, turklāt pat sausākās dienās ceļu kaisīšana ar sāli un smiltīm padara brauktuvi par dubļu vannu. Šādos apstākļos logu mazgāšanas šķidruma patēriņš būtiski pieaug. Lai uz ātrgaitas šosejas vai nomaļā vietā nepaliktu ar necaurredzamiem logiem – tomēr ieliec bagāžniekā rezerves kannu!

5. VĒJSTIKLA TĪRĪTĀJI

Pēc vairāku stundu stāvēšanas salā tīrītāji var piesalt pie stikla. Ja pirms auto izslēgšanas tie būs atstāti ieslēgti, iedarbinot auto tie uzreiz atsāks darbu, bet tas sasalums radīs pārslodzi, kas var novest pie tīrītāju mehānisma bojājuma. Tāpēc labāk pēc brauciena pārliecinies, ka tīrītāji ir izslēgti!

6. NĒ KUPENĀM UZ JUMTA

Laicīgi sarūpē sniega birsti ar teleskopisko kātu, lai var viegli notīrīt apsnigušo automašīnas jumtu. Uz jumta un motora pārsega palikušais sniegs bremzēšanas laikā un gaisa plūsmu rezultātā slīdēs uz stikliem un traucēs redzamību. Noderēs arī ledus skrāpis, lai tīrīšanai nav jāizmato bankas karte vai CD vāciņi. Un nekasi ledu no krāsotām virsbūves daļām, pavasarī var nākties secināt, ka lakojums sašvīkots!

7. AKUMULATORS

Rudenī un ziemā automašīnas elektropatērētāji tiek lietoti īpaši intensīvi, jo tiek darbināta salona ventilācija, sēdekļu, stiklu un spoguļu apsilde, stiklu tīrītāji. Ja akumulators kalpojis jau vairākus gadus, pilsētai raksturīgie īsie pārbraucieni var nebūt pietiekami pilnīgai akumulatora uzlādei no auto ģeneratora. Ja jūti, ka starteris vairs nespēj tik veikli iedarbināt auto – veic testu un papildu uzlādēšanu. Jauns akumulators palīdzēs izvairīties no nepieciešamības stāvēt pie neiedarbināma auto ar "piepīpēšanas" vadiem!

8. DĪZEĻDEGVIELA

Degvielas tirgotāji ziemas sezonā tirgo zemākām temperatūrām piemērotu dīzeli; tomēr, garāku mūžu dzīvojušiem dīzeļmotoriem, kuru iedarbināšana salā kļūst grūtāka, var palīdzēt piedevu lietošana. Ieteicams ziemā turēt pilnāku bāku, tad bākā veidosies mazāk kondensāta un mazāk ūdens nonāks degvielas maģistrālēs un filtros. Raitākam ceļam par sliktu nenāks arī jauns degvielas filtrs!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...