Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pēdu kopšanas ABC vasarā

Cik patīkami vasarā izkāpt no apaviem un baudīt pludmales smiltis un piemājas mauriņa mīkstumu. Staigāšana ar basām kājām ir ne tikai garīga bauda, bet arī veids, kā norūdīt veselību. Tomēr staigāšana basām kājām var veicināt pēdiņu sausumu un radīt ādas sabiezējumus. Lai pēdiņas būtu skaistas, ievēro pēdu kopšanas ABC!

Mitrini pēdas

Vasaras laikā svarīgi, lai pēdu āda būtu mitrināta. Pēdas mitrināt var siltās kāju vannītēs. Ūdenim var pievienot gan jūras sāli, gan dažādas ēteriskās eļļas. Pēdiņas mērcē aptuveni 20 minūtes vairākas reizes nedēļā.

Atbrīvo pēdas no sabiezējušās ādas

Lai pēdas būtu mīkstas un skaistas, tās jāatbrīvo no sabiezējušās ādas, kas ar laiku plaisā. Ādas plaisās, sevišķi, uz pēdām, viegli iekļūst dažādi netīrumi, kas veicina ādas iekaisumus, sēnītes un citas slimības. Turklāt, saplaisājusi pēdu āda rada sāpes un diskomfortu staigājot.

Pēc pēdu mērcēšanas ūdens peldēs āda kļūst mīksta, un atbrīvoties no saplaisājušas ādas var izmantojot skrubi un pumeku vai rīvīti. Sākumā cītīgi noskrubē pēdu ādu un uzmanīgi norīvē sabiezējušo ādu, noskalo pēdiņas.

Pabaro pēdas

Pēc ādas skrubēšanas pēdas noteikti jāpabaro ar mitrinošu, barojošu krēmu vai vazelīnu. Pēdu āda saglabāsies mīksta un mitrināta ilgāku laiku. Krēma vai vazelīna slānis arī pasargās pēdas no dažādu netīrumu iekļūšanas pēdu ādu porās.

Palutini pēdas ar masāžu

Pēdu masāža liks sajust savu pozitīvo ietekmi uz visu ķermeni – tā uzlabo pēdu un potīšu ievainojumus, samazina tūsku, uzlabo asinsriti, samazina asinspiedienu, palīdz atbrīvoties no stresa un daudzējādi citādi pozitīvi ietekmē Tavu ķermeni. Noteikti palutini sevi pati ar pēdu masāžu, bet vislabākais veids, kā to darīt, ļaujot sev pilnībā atbrīvoties un baudīt pēdu masāžas procesu, ir ļaujoties masiera rokām. Kā pareizi veikt pēdu masāžu, noskaties video!

Ko darīt, ja pēdu āda jau saplaisājusi

Ja pēdu āda jau saplaisājusi, kas parasti ir manāms uz papēžiem, tad jāizmanto aptiekās nopērkami speciāli pēdu kopšanas līdzekļi ādu plaisāšanai. No tautas aptieciņas var pagatavot kompreses, kuras lieto uz nakti, no rīta noskalojot. Viena no populārākajām ir sīpolu un ābolu pēdu komprese. Ābolu un sīpolu sarīvē, uzliek uz biezi salocītas marles vai cita auduma, pieliek nepieciešamajā, problemātiskajā plaisu vietā uz pēdas. Lai komprese turētos, to notin ar plēvi un uzvelk zeķi vai piestiprina ar plāksteriem. Dziļās plaisas no rīta dezinficē ar jodu vai tēju novārījumiem, kuriem ir antiseptiska iedarbība, piemēram, kumelīšu, kliņģerīšu vai citiem augu novārījumiem.

Tomēr drošākā metode saplaisājušu pēdu gadījumos ir apmeklēt podologu, kas pēdiņas izārstēs profesionāli un medicīniski drošām metodēm, kā arī sniegs pēdu kopšanas padomus. Atceries, ka saplaisājušas pēdas ir lieliska mājvieta dažādiem infekciju un sēnīšu izraisītājiem. Podolgs arī Tev palīdzēs tikt galā ar ieaugušiem kāju nagiem, kas arī būtiski ietekmē pašsajūtu un kāju veselību.

Neaizmirsti par kāju nagu kopšanu

Neaizmirsti arī par kāju nagu kopšanu. Pat ja būsi sakopusi savas pēdiņas, ieauguši un nekopto nagi var būtiski ietekmēt ne tikai vizuālo iespaidu par Tevi, bet arī veselību. Pedikīru vari veikt gan mājās, gan skaistumkopšanas salonā.

Lasi arī:

  • Kāju maskas mīkstām, maigām pēdiņām
  • Pēdu un kāju nagu sēnīte – kas par to liecina un kā izvairīties
  • Ieauguši nagi – kas tos izraisa un kāda ir profilakse?
  • Pārsteidzoši - kas notiks, ja kājas mērcēsi etiķī?

Pēdas vasarā, Image by Ulrike Mai from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas