Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Uztura speciāliste un fitnesa treneris iesaka, ko ēst pirms un pēc sporta

Uzturs pirms sporta nodarbības, ekrānuzņēmums

Fizisks treniņš patērē krietnu daudzumu organisma enerģijas. Tas ir stresors, ko var novērst ar pareizu un sabalansētu maltīti. Par to, ko labāk ēst pirms un pēc sporta, televīzijas kanāla raidījuma “Māmiņu klubs” skatītājiem stāsta sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina un sertificēts fitnesa treneris Kārlis birmanis.

“Plānojot bērna ēdienkarti, jāņem vērā fiziskās slodzes intensitāte, ilgumu, kā arī kurā dienas daļā ir treniņš. Pēc šiem parametriem var izveidot uztura plānu. Jāseko līdzi uzņemto kaloriju daudzumam, kā arī jāseko, lai bērns uzņemtu nepieciešamā daudzumā olbaltumvielas, ogļhidrātus, lai būtu enerģija un spēks. Pirms treniņa būtu jāuzņem ogļradi saturošos produktus. Trīs stundas pirms treniņa būtu jāuzņem pilnvērtīga maltīte, piemēram, griķi, kotlete un salāti. Ja treniņš paredzēts pēc pusstundas vai stundas, uzturā jāuzņem viegli asimilējoši ogļhidrāti, piemēram banāns vai baltmaizes šķēle,” stāsta Olga.

“Pēc treniņa divu stundu laikā bērnu jācenšas nodrošināt ar pilnvērtīgu maltīti. Ja treniņi beidzas vēlu un līdz gulēt iešanai atliek maz laiks, vairāk akcentu jāliek uz olbaltumvielām – var apēst kādu omleti, biezpienu, var arī zupu ēst. Ja mājās izdodas pārrasties ap pulksten 19:00, tad jāietur kārtīga un pilnvērtīga maltīte ar piedevām, olbaltumu saturošu produktu, dārzeņiem un taukvielām,” iesaka uztura speciāliste.

Kārlis Birmanis, sertificēts fitnesa treneris uzsver, ka ir ļoti būtiski fiziskas slodzes laikā atcerēties, ka organisms ir atdevis savus resursus, un iespējami ātri tos resursus nepieciešams arī atgriezt. Treneris min arī, ka pēc treniņiem nav obligāti jāietur 30 minūšu laikā maltīte, taču jāatceras, ka fiziska slodze organismam ir stresors, kas, lai neturpinātos, pēc fiziskas slodzes ir jāpabaro.

Lasi arī:

  • Uztura speciālistes ieteikumi govs piena olbaltuma alerģijas gadījumos
  • ‘’Mazo lāču putras’’ – ekoloģiska un garda pārtika bērniem!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...