Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Uztura speciālistes ieteikumi govs piena olbaltuma alerģijas gadījumos

Uztura speciāliste Olga Ļubina raidījumā "Māmiņu klubs", ekrānuzņēmums

Uztura speciāliste Olga Ļubina raidījumā "Māmiņu klubs", ekrānuzņēmums

Jau viena mēneša vecumā zīdainītim var parādīties govs piena olbaltuma alerģija. Šādos gadījumos govs piena produkti no uztura jāizslēdz gan mazulim, gan ar krūti barojošām māmiņām. Par to, kādi produkti ir piemērotākie, lai aizstātu govs pienu, televīzijas kanāla STV Pirmā raidījumā “Māmiņu klubs” stāsta sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.

Raidījuma skatītājiem speciāliste stāsta: “Govs piena olbaltuma alerģija var parādīties jau zīdainītim vienu, divu mēnešu vecumā. Simptomi šai alerģijai varētu būt slikta svara dinamika, gremošanas trakta traucējumi – caureja, fēcēs varētu būt asins piejaukums. Govs piena olbaltuma alerģija parasti izzūd pēc gada vecuma, atsevišķos gadījumos alerģija saglabājas ilgāku laiku.”

Olga Ļubina stāsta, ka, ja ir govs piena olbaltuma alerģija, nedrīkst lietot govs piena saturošos produktus. Tie ir jāaizstāj ar citiem produktiem, lai nodrošinātu olbaltumvielu un kaloriju uzņemšanu. Var izmantot piena aizstājējus – augu dzērienus: kokosrieksta pienu, rīsu pienu, mandeļu pienu. Rīsu piens nav ieteicams bērniem līdz 6 gadu vecumam, jo tas satur arsēnu. Šie dzērieni gan kaloriju ziņā nav līdzvērtīgi govs pienam. Savukārt uzturvērtībā līdzīgs govs pienam ir sojas piens, jo tajā ir līdzīga olbaltumvielu koncentrācija, kas ir ļoti zema auzu pienā un mandeļu pienā. Lai uzņemtu atbilstošu olbaltumvielu daudzumu ikdienā, rekomendējams lietot sojas pienu. Protams, var lietot arī citus olbaltumvielu saturošus produktus – gaļu, zivis, olas, pākšaugus: pupas, zirņus, lēcas.

Bērnam nav obligāti jālieto augu pieni, lai aizvietotu govs pienu, jo tie nav govs piena aizstājēji – nesatur tik daudz olbaltumvielu, kā arī, tos lietojot, nevar uzņemt tikpat daudz kalciju. Parasti augu dzērieni ir bagātināti ar kalciju un D vitamīnu, sastāvs ir pietuvināts govs pienam, bet tas nav identisks. Arī tauku saturs ir zemāks, nekā govs pienā. Ogļhidrātu saturs ir vai nu tāds pats, kā govs pienā vai augstāks, ja augu dzērieni ir saldināti. Ūdens ir krietni lielākā koncentrācijā, nekā govs pienā.”

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...