Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Visikuma dižakmens – Pētera Pirmā brokastu galds

Visikuma dižakmens, foto - 1188

Gribi ieturēt brokastis cara cienīgā veidā? Tad Tev jādodas uz Visikumu, kas atrodas Jaunalūksnes pagastā. Tieši tur atrodas dižakmens, uz kura brokastis savulaik ieturējis pats Krievijas cars Pēteris 1.

Visikuma dižakmens

Visikuma dižakmeņa izmērs ir patiesi dižs – tā apkārtmērs ir 13m, bet masa – nepilni 20 kubikmetri. Tas ir tik liels, ka uz tā mierīgi var sasēstiesvairāki cilvēki. Bērni ir sajūsmā pakāpelēt uz šī dižakmens. Tas ir fantastisks foto objekts tiem, kuri meklē neparastas fotosesiju vietas.

Kā vēsta leģenda, ap 1700. gada sākumu, kad vēl bija krievu – zviedru kara laiki, uz tolaik ieņemto Rīgu braucis Krievijas cars Pēteris Pirmais. Tajā laikā ceļš no Krievijas uz Rīgu vedis tieši caur Visikumu un atpakaļceļā uz savu dzimteni caram brokastu laikā ļoti sagribējies ēst. Pēteris 1. esot ieraudzījis ceļmalā lielu akmeni ar platu virsmu, kas bijis piemērots brokastu galdam. Tieši šādam nolūkam arī cars esot piestājis pie akmens un ieturējis savas brokastis.

Ja esi nolēmis paviesoties Alūksnes pusē, iekļauj savā maršrutā arī citus interesantus apskates objektus:


Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lai arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...