Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

7 rīcības soļi gadījumā, ja uz ielas satiec nepieskatītu bērnu

Labklājības ministrija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un nepaiet garām, ja uz ielas redzi nepieskatītu bērnu. Informējot par rīcību šādā situācijā, ministrija aicina iepazīties ar 7 rīcības soļiem.

1. Novērtē, vai bērnam nepieciešama palīdzība. Ja bērns izskatās nobijies vai noraudājies, pieej klāt un pajautā, vai viņam ir nepieciešama palīdzība. Ja bērns saka “nē”, tas vēl nenozīmē, ka ar viņu viss ir kārtībā. Bērns var būt sabijies no sveša cilvēka uzmanības.

2. Ja redzi bērnu, kurš izskatās līdz 7 gadu vecumam, noskaidro viņa vecumu, jo Latvijā likums aizliedz atstāt bez uzraudzības bērnu līdz 7 gadu vecumam. Pat ja šobrīd bērns izskatās priecīgs, viņš jau nākamajā brīdī var nenovērtēt kādus riskus uz ielas vai citur.

3. Izvērtē vietu, kur bērnu redzi, un diennakts laiku. Ja bērns atrodas bīstamā vai vientulīgā vietā vai tumšā diennakts laikā, tie ir papildu faktori, kāpēc jāiesaistās pieaugušajam.

4. Pajautā, vai bērns zina, uz kurieni dodas, kā arī – vai zina, kur tas atrodas.

5. Ja bērns atbild nenoteikti, pavaicā, vai vajag piezvanīt kādam viņam tuvam cilvēkam – mammai, tētim, vecvecākiem, skolotājai.

6. Ja bērns atbild nenoteikti, pavaicā, vai bērns jūtas labi. Var gadīties, ka viņam nepieciešama medicīniskā palīdzība (zvani 113).

7. Ja bērns patiešām ir apmaldījies vai arī viņam nav septiņi gadi, paliec kopā ar bērnu, kamēr atbrauc viņa tuvinieki. Ja tas nav iespējams, izsauc policiju (zvani 112) un sagaidi viņu atbraukšanu.

Ja ir neērti iet klāt bērnam publiskā vietā (īpaši vīrieši dažkārt baidās, ka viņus noturēs par uzmācīgiem tipiem), var pirms tam skaļi apvaicāties apkārtējiem, vai kāds pieskata šo bērnu. Arī tālāk situāciju var risināt kopā, tikai svarīgi, lai “kolektīvā atbildība” nebeidzas ar to, ka bērns pazūd no redzesloka.

Bērns. Foto: Paula Čurkste/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas