Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Blerafoplastikas operācija – palīdziet iemirdzēties jūsu dabiskajam skaistumam!

Plakstiņu korekcija, blefafoplastika, Photo by

Plakstiņu korekcija, blefafoplastika, Photo by

Gandrīz visās Eiropas valstīs viena no populārākajām un pieprasītākajām plastiskajām operācijām ir blefaroplastika jeb acu plakstiņu operācija. Termins cēlies no sengrieķu vārda blefaros, kas nozīmē – plakstiņš. Sākotnēji blefaroplastika tika veikta tikai akūtas nepieciešamības gadījumā, bet nedaudz vēlāk, attīstoties tehnoloģijām, arī kosmētiskiem nolūkiem.

Uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par šo operāciju atbild praktizējošie Mikroķirurģijas centra ķirurgi Nonna Tomiševa un Māris Krūmiņš.

Kādos gadījumos ieteicama blefaroplastikas operācija?

Kā galvenie iemesli plakstiņu korekcijas veikšanai var būt “maisiņi” zem acīm, nokarenie plakstiņi, liekā āda uz plakstiņiem, “smagie plakstiņi” jeb kā saka “nogurušais skatiens”, kā arī stipri izteiktas krunciņas acu zonā.

Diemžēl, līdz ar vecumu, kā arī dēļ ilgstošas ​​uzturēšanās saulē un atteikšanās valkāt labas saulesbrilles ar UV aizsardzību, pamazām veidojas krunciņas un ar laiku var rasties nopietnākas problēmas, jo āda ap acīm ir ļoti plāna, šajā zonā praktiski nav tauku slāņa.

Šādos gadījumos blefaroplastika palīdz novērst visas radušās kosmētiskās nepilnības. Bieži vien blefaroplastika tiek veikta vienlaikus ar liftinga operāciju (sejas ovāla liftings vai tikai pieres zonā).

Jāatzīmē, ka blefaroplastika var būt indicēta arī daudz jaunākiem pacientiem, piemēram, iedzimta plakstiņu pietūkuma gadījumā.

Kā tiek veikta blefaroplastika?

Atkarībā no nepieciešamības, blefaroplastikas operāciju var veikt apakšējam, augšējam vai abiem plakstiņiem uzreiz. Operācijai parasti izmanto vietējo vai vispārējo anestēziju. Tas ir atkarīgs no konkrētās operācijas sarežģītības un pacienta veselības stāvokļa rādītājiem. Pati operācija var ilgt no 30 minūtēm līdz 1 stundai. Augšējā plakstiņa operācijas gadījumā iegriezums tiek veikts ar skalpeli pa palpebrālo kroku, bet apakšējo plakstiņu operācijas gadījumā – zem skropstu augšanas līnijas. Tādējādi pēcoperācijas šuves ir gandrīz neredzamas.

Ja ādas stāvoklis ir labs, tad blefaroplastiku var veikt ar transkonjunktivālo metodi, kad griezumu veic no plakstiņa iekšpuses. Šādu operāciju iespējams paveikt 20-30 minūtēs.

Plakstiņu korekcija tiek uzskatīta par ambulatoro operāciju, tāpēc ilgstoši palikt stacionārā pacientam nebūs nepieciešams. Lai mazinātu tūsku un “cianozi”, uzreiz pēc operācijas uz vairākām stundām uz acīm uzliek īpašu spiedošu saiti.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai atveseļotos pēc blefaroplastikas?

Rehabilitācijas periods pēc operācijas ilgst 10-14 dienas, šajā laikā var būt paaugstināts acu jutīgums, asarošana, “durstīšana” acīs. Šajā laikā nav ieteicams lasīt, sēdēt pie datora – jebkādā veidā sasprindzināt redzi. Tāpat nevajadzētu valkāt lēcas, sportot, iet pirtī, saunā, lietot alkoholu. Ātrākai atveseļošanai ieteicams: emocionāls miers, nesteidzīgas pastaigas svaigā gaisā, atpūta un visu ārstējošā ārsta ieteikumu izpilde.

Vai plakstiņu operācijai ir kādi riski?

Blefaroplastikas operācijas veikšanas modernās tehnoloģijas ļauj minimizēt visus riskus. Pirms operācijas ir jākonsultējas ar ārstu un jāiziet visas nepieciešamās procedūras, lai pārbaudītu veselības stāvokli. Protams, jākonsultējas ar specializētu ķirurgu, kuram ir liela pieredze šādu operāciju veikšanā.

Kādā vecumā būtu jāsāk domāt par ķirurģisku plakstiņu korekciju?

Bieži vien blefaroplastika tiek uzskatīta par operāciju gados vecākiem cilvēkiem. Tas ne vienmēr ir tā. Daudzām jaunām sievietēm vecumā līdz 30 gadiem ir visas indikācijas šādai operācijai, taču nezināšanas un maldu dēļ viņas vispirms izmēģina dažādas neķirurģiskas metodes. Un pēc tam, vēlamā rezultāta trūkuma dēļ, viņas nāk pie mums. Ir svarīgi saprast, ka galvenā indikācija operācijai ir nevis vecums, bet gan ādas stāvoklis ap acīm. Krokas, tauku trūces, plakstiņu ļenganums, acs kaktiņa noslīdēšana, uzacu ptoze – tie visi ir signāli par nepieciešamību pēc ķirurģiskas palīdzības.

Kam ieteicams pievērst uzmanību, izvēloties ķirurgu vai klīniku?

Blefaroplastika ļauj ne tikai novērst problēmas, bet arī būtiski atjaunot visu seju. Kļūdaini ir arī uzskatīt blefaroplastiku par vienkāršu operāciju. Tā ir nopietna ķirurģiska iejaukšanās, kas prasa rūpīgu diferencētu pieeju un precīzu mikroķirurģisko aprēķinu, tāpēc šeit ļoti svarīga ir mikroķirurga pieredze un augstā kvalifikācija. Ja jūs plānojat veikt blefaroplastiku, klīnikas un ķirurga izvēle ir jāuztver pēc iespējas nopietnāk.

Acis ir dvēseles spogulis, un befaroplastikas operācija var palīdzēt izcelt jūsu dabisko skaistumu. Ja jums ir aizdomas, ka tas būtu nepieciešams, negaidiet un lieki nevilcinieties, bet gan sazinieties ar Mikroķirurģijas centra pieredzējušajiem speciālistiem. Viņi noteikti varēs jums palīdzēt!


Plakstiņu korekcija, blefafoplastika, Photo by

Plakstiņu korekcija, blefafoplastika, Photo by

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas