Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā veiksmīgi attīstīt mazo un vidējo zemnieku saimniecību?

Zemnieku saimniecības, Photo by Magda Ehlers from Pexels

Zemnieku saimniecības, Photo by Magda Ehlers from Pexels

Pasaules pētījumi liecina, ka nākotnē iespējama pārtikas krīze. Lielas zemnieku saimniecības var nespēt pietiekami uzlabot produktivitāte, tādēļ ir ļoti svarīgi laicīgi attīstīt arī mazās un vidējās zemnieku saimniecības. SIA “Latvijas Hipotēka” skaidro, kā to veiksmīgi izdarīt, lai uzlabotos produktivitāte, kas pagaidām Latvijā ir salīdzinoši zema.

Kāpēc zemnieku saimniecībās ir zemāka produktivitāte kā citviet?

Atbilde ir pavisam vienkārša. Latvijas mazajām un vidējām zemnieku saimniecībām ir novecojusi tehnika. Jo jaunāks tehniskais parks, jo mazāks ražas zudums un izdevumi ražas novākšanas laikā.

Otra iespējamā lieta, kas var novēlot produktivitātes pieaugumu, ir izejmateriālu trūkums. Lai no paša izaudzētā varētu veiksmīgi paplašināties, var paiet gadi, kamēr tiek gan gūti ienākumi no ražas, gan sagādāti vairāk izejmateriāli vai radīta iespēja paplašināties. Jo ātrāk to var izdarīt, jo ātrāk aug peļņa!

Diemžēl nākas atskārt, ka mazām un vidējām zemnieku saimniecībām nav pietiekams finanšu nodrošinājums, lai atjaunotu savu tehnisko parku. Tas ir kā apburtais loks – nav naudas, lai iegādātos tehniku, kas uzlabotu ražu, kas, savukārt, uzlabotu finansiālos ienākumus.

Kredīts zemnieku saimniecībām

Skaidrs ir viens, ka, lai vecinātu sava uzņēmuma produktivitāti, nepieciešams papildus finansējums, ja ar savu nepietiek. Taču kur to iegūt? Bankas pieprasa lielu apjomu dokumentu un ne vienmēr spēj būt tik elastīgas kā nebanku sektors. Kā zināms, mazās un vidējās zemnieku saimniecības lielākoties īsteno vienkāršoto grāmatvedību, kas var būt “klupšanas akmens” tieši tad, ja uzņēmums lūdz kredītu bankās.

Te ir vērts atcerēties, ka laiks ir nauda, kas var nest pirmos darba augļus, ja uzreiz zinātu, kur patiesi vērts griezties. SIA “Latvijas Hipotēka” saviem klientiem spēj piedāvāt kvalitatīvu, ātru un personīgu pieeju, izvērtējot saimnieciskās darbības statusu no publiski pieejamās informācijas. Pietam, uzņēmums piedāvā darījumu slēgt arī attālināti, kas sniedz saviem klientiem vēl ērtāku un elastīgāku pieeju sadarbībai. Un kas ir vēl labāk – process ir pavisam ātrs un netērē laiku, kredīts tiek izsniegts jau 1 dienas laikā pēc informācijas pārbaudes un dokumentu noformēšanas.

“Latvijas Hipotēka” kreditēšanas jomā jau veiksmīgi darbojas kopš 2008. gada, sniedzot finansiālas iespējas gan juridiskām, gan fiziskām personām dažādiem mērķiem – kredītu apvienošanai, zemnieku saimniecības attīstībai, būvniecības pabeigšanai vai turpināšanai un citiem svarīgiem mērķiem.

Sazinies ar “Latvijas Hipotēka”, saņem bezmaksas konsultāciju un veiksmīgi attīsti savu zemnieku saimniecību!

Zemnieku saimniecības, Photo by Magda Ehlers from Pexels

Zemnieku saimniecības, Photo by Magda Ehlers from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas