Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas ir nodokļu optimizācija un kādos gadījumos tā var noderēt?

Nodokļu optimizācija, Image by Steve Buissinne from Pixabay

Nodokļu optimizācija, Image by Steve Buissinne from Pixabay

Nodokļu optimizācija ir viens no piedāvājumiem, ko sniedz grāmatvedības pakalpojumi, tomēr ne visiem ir skaidrs, kas īsti ir nodokļu optimizācija un kādos gadījumos tā var būt noderīga. Un patiesībā, šis lieti noder, lai samazinātu uzņēmuma izdevumus.

Kas ir nodokļu optimizācija?

Nodokļu optimizācija ir pārdomāta darbība, balstīta uz likumā noteiktiem atvieglojumiem, nodokļu atbrīvojumiem un dažādām citām likumā noteiktām metodēm, kas maksimāli samazina nodokļus.

Noteicošie faktori nodokļu optimizācijai

Lai veiktu nodokļu optimizāciju, ir jāņem vērā vairāki faktori.

Atšķirīgām saimniecības darbības juridiskajām formām piemērojama atšķirīga nodokļu aplikšanas kārtība. Ir pilnībā jāpārzina, kādas iespējas optimizēt nodokļus piemērotas konkrētai uzņēmējdarbības vai saimnieciskās darbības formai.

Aplikšana ar nodokļiem atsevišķos gadījumos ir iespējama vairākās metodēs, kuras attiecīgajam nodokļu maksātājam ir iespējams izvēlēties patstāvīgi.

Likumdošana pastāvīgi mainās, līdz ar to arī mainīga ir aplikšana ar nodokļiem. Mainīga ir ne tikai likumdošana un dažādi normatīvie akti, tai skaitā ES normatīvi, bet arī valsts institūciju noteiktās prasības, līdz ar to pašiem uzņēmumiem nereti ir grūti orientēties “nodokļu mainīgajā jūrā” un koriģēt uzņēmuma politiku, kas saistīta ar aplikšanu ar nodokļiem.

Vai nodokļu optimizācija var būt pretlikumīga?

Nodokļu optimizācija ir balstīta uz likumdošanas normām. Tā nav izvairīšanās no nodokļu nemaksāšanas. Uzņēmumā tiek optimizēti nodokļi likumā noteiktā kārtībā, nevis tiek vienkārši pretlikumīgi nemaksāti. Tomēr ir svarīgi sekot līdzi noteiktajai kārtībai un mainīgajiem likumiem, lai spētu likumiski pielāgot sava uzņēmuma nodokļu optimizāciju. Kādēļ tas ir svarīgi? Jo vienu dienu pastāv likums “A”, kas pieļauj kādu konkrētu nodokļu atvieglojumu, bet kādu dienu šis likums “A” var pēkšņi mainīties vai pārstāt būt spēkā esošs. Ja laicīgi nenoreaģētu uz likuma “A” noteikto mainīto kārtību, bet pieturētos pie iepriekšējās, iespējams, turpinot nodokļu optimizāciju tādā veidā, kā tā tika veikta, balstoties uz sākotnējo likumu “A”, sanāktu neapzināti pretlikumīgi izvairīties no nodokļu maksāšanas. Lūk, kādēļ vienmēr labāk uzticēt nodokļu optimizāciju tieši savas jomas profesionāliem, zinošiem, visu mainīgo noteikumu, likumu, normatīvo aktu pārzinošiem grāmatvedības speciālistiem “Mercredi”, kas ne tikai pakalpojumu klāstā piedāvā nodokļu optimizāciju, bet arī:

Konsultācijas nodokļu un grāmatvedības jautājumos gan birojā, gan tiešsaistē;

Visa veida grāmatvedības atskaites un pārskatus;

Klienta interešu pārstāvēšanu VID un citās valsts, pašvaldības, vai privātā sektora iestādēs;

Dažādu veidu līgumu sagatavošanu;

Operatīvās bilances sagatavošanu un citus pakalpojumus uzņemējdarbības veicināšanai.

Nodokļu optimizācija, Image by Steve Buissinne from Pixabay

Nodokļu optimizācija, Image by Steve Buissinne from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas