Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādu nožogojumu izvēlēties – uzzini žogu veidus un pielietojumu!

Ir vairāku veidu žogi – lauksaimniecības, metināta sieta, pītie, paneļu žogi un koka nožogojums. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumu klāstā, lūdzām Jāni Brūveri no ŽOGIEM.LV, kurš nozarē darbojas vairāk kā 10 gadus, sniegt skaidrojumu par katru no žogu tipiem.

Lauksaimniecības žogi

Šis veids būs piemērots, lai ierobežotu teritorijas, kurās uzturas dzīvnieki – mājlopu ganību ierobežošana un savvaļas dzīvnieku aizturēšana, piemēram, augļu dārziem un stādu plantācijām. Lauksaimniecības žogs ir lētākais un vienkāršākais veids teritorijas norobežošanai. Žogi ir dažādi, piemēram, briežu dārzam būs nepieciešams augsts un izturīgs žogs, savukārt mazākiem meža iemītniekiem vai aitu ganībām derēs metru augsts žogs, kura stieples diametrs ir mazāks. Žogs tiek uzstādīts uz impregnētiem, virpotiem koka stabiem. Ar šo žoga veidu ierobežo arī automaģistrāles un dzelzceļu.

Metināta sieta žogi

Šis žoga veids ir populārākais privātmāju iežogošanai. Īpaši robežās starp kaimiņu zemes gabaliem. To veido metināts, cinkots, ar PVC slāni pārklāts žogs. Vēl šo žoga tipu izvēlas ierīkot dārzos, parkos, stadionos un citos industriālos objektos. Izmanto arī skolu teritoriju norobežošanai. Tiek piedāvāti dažādas izturības žogi, atkarībā no lietotāja vajadzībām – mazdārziņa iežogošanai, privātmājas teritorijas nožogošanai vai pat lidostu un citu augstas drošības objektu aizsardzībai.

Paneļu žogi

Paneļu žogs ir ļoti izturīgs. To visbiežāk izvēlas privātmāju īpašnieki, ja mājās ir četrkājainie draugi. Tas izturēs lielāku suņu lēcienus uz tā, kā arī būs noturīgs pret mājdzīvnieku asajiem zobiem. Tas sastāv no gataviem paneļiem. Galvenās īpašības – stingrība, noturība, ilgs kalpošanas laiks. Izmanto sabiedrisko ēku, privātmāju, sporta laukumu, industriālo teritoriju, dzelzceļa, militāro objektu un lidostu nožogošanai.

Pītie žogi

Šo žogu parasti izvēlas lauksaimniecības vajadzībām, piemēram, mazu dzīvnieku audzēšanai un mājputniem. Tas veidots no savstarpēji savītām, cinkotām vai ar PVC slāni pārklātām stieplēm, to stiprina uz metāla stabiem. No citiem žogiem atšķiras ar to, ka ir elastīgāks un piemērots vietām ar nelīdzenu reljefu. Pateicoties sieta pinumam, salaiduma vietas nebūs redzamas.

Koka nožogojums

Šis žoga veids visbiežāk tiek izmantots teritorijas fasādes puses iežogošanai. Būs lielisks variants tiem, kuri vēlas privātumu – nozust no kaimiņu vai garāmgājēju acīm. Iespējams izvēlēties dēļu spraugu platumu. Jo mazākas spraugas, jo mazāks putekļu daudzums – šis īpaši noderīgi tiem, kuru teritorija atrodas pie grants seguma ceļa. Koka žogi ir visekoloģiskākais žogu veids un to ir viegli apstrādāt.

Nav obligāti jāizvēlas tikai viens žoga veids. Tie ir veiksmīgi kombinējami savā starpā. Piemēram, ja ir lielāks zemes gabals, tālāko aizmugurējo robežu gar mežmalu var iežogot ar lauksaimniecības žogu, sānu starp kaimiņiem ar metināta sieta žogu, savukārt mājas priekšā izvēlēties paneļu žogu vai koka nožogojumu.

Ja esi ieinteresēts uzzināt sīkāku informāciju par kādu no minētajiem žogu veidiem, vai vēlies konsultēties par piemērotāko žogu tipu savām vajadzībām, sazinies ar ŽOGIEM.LV speciālistiem, kuri labprāt atbildēs uz taviem jautājumiem! Tālrunis saziņai +371 22125774, e-pasta adrese: info@zogiem.lv .

Nožogojums. Ģimene. Sēta. Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas