Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc nestrādā saldētava?

unsplash.com

unsplash.com

Līdzīgi kā ar ledusskapjiem arī saldētavām mēdz uznākt “sliktās dienas”, kad tās saturs ir izkusis, produkti kļuvuši pavisam mīksti vai šķidri, vai gluži pretēji – viss ir ledū – ne tikai produkti, bet arī saldētavas sieniņas un plaukti ir sasaluši un pārklāti ar biezu ledus kārtu. Kāds iemesls ir tam, ka saldētava nedarbojas, kā nākas?

Ar saldētavām ir divi varianti – vai nu tās nesaldē pietiekami, vai dažādu iemeslu dēļ sasaldē visu, stāsta sadzīves tehnikas veikala “Verners DE” pārstāvji. Bieži traucējumus, kas radušies ar šo iekārtu, ir viegli atrisināt mājās paša spēkiem, nesaucot speciālistu.

Lūk, biežākie iemesli, kāpēc saldētava nestrādā:

Aizsprostojusies piltuve, kas novada lieko šķidrumu.

Var gadīties, ka piltuvē iekritis kāds ēdiena gabaliņš, kas nav ļāvis aiztecēt prom liekajam šķidrumam, kas izveidojies uz saldētavas sienas mirklī, kamēr tās durvis bijušas atvērtas. Šādā gadījumā mitruma piles sasalst, aizsaldējot arī piltuves atveri, veicinot to, ka saldētava sāk saldēt visu, kas tajā atrodas – durvis, plauktiņus, ēdienu un tā iepakojumu.

Pārāk sasalis ēdiens ne vienmēr būs baudāms. Piemēram, ja saldējums atrodas lielākā aukstumā nekā paredzēts, atkūstot tā konsistence būs mainījusies un no patīkami maigā piena vai krējuma saldējuma pāri nekas nebūs palicis, kā vienīgi graudaina vai ledus gabaliem pildīta masa.

Ja esi novērojis šo tendenci – ka ledus ir pārāk daudz, atkausē saldētavu pilnībā, iztīri to, pārliecinies, ka piltuve ir atbrīvota un slēdz to iekšā!

Durtiņu aizsalšanu, saldētavas kastu piesalšanu un sienu pārklāšanos ar ledu veicina arī ne līdz galam aiztaisītas saldētavas durvis.

Pārliecinies, ka durtiņas vienmēr ir ciet, taču, ja ievēro, ka saldētavas durvju gumija ne visās vietās cieši pieguļ pie iekārtas virsmas, vajadzīga šīs gumijas nomaiņa pret jaunu. Pēc tam siltais gaiss vairs netiks iekšā, līdz ar to saldētava saldēs kā nākas, nevis centīsies kompensēt silto gaisu, kas ieplūst pa šķirbiņām, ar papildus aukstumu.

Pārbaudi vai aukstuma slēdzis ir noregulēts uz pareizo temperatūru.

Iespējams, netīšām esi to pagriezis uz pārāk siltu vai aukstu temperatūru, tāpēc saldētava nestrādā pienācīgi.

Ja saldētava atrodas telpā, kurā ir pārāk augsta temperatūra vai tiešu saules staru ietekmē, var tikt traucēta tās kvalitatīva darbība, tāpēc jāpārliecinās, ka telpa ir vēdināta un tajā ir sauli bloķējoši elementi.

Ja tomēr neviens no iepriekš minētajiem iemesliem neatbilst jūsu situācijai, visdrīzāk saldētava ir nokalpojusi savu laiku, un ir īstais brīdis meklēt jaunu. Ieskaties vde.lv un atrodi sev piemērotāko saldētavu!

unsplash.com

unsplash.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas