Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā, meklējot īres dzīvokli?

pixabay.com

pixabay.com

Ik gadu, tuvojoties septembrim, īres tirgus kļūst ārkārtīgi piesātināts. Jaunu mājvietu meklējumos ir gan latviešu, gan ārvalstu studenti. Šī iemesla dēļ cilvēkiem, kam dzīvoklis šajā laika posmā jāmeklē tīrās sagadīšanās pēc, tas kļūst par īstenu izaicinājumu.

Kā operatīvi atrast īres dzīvokli?

Protams, ka labāk meklēt dzīvokli būtu tajos brīžos, kad īres tirgū iestājusies nesezona. Par šādiem periodiem uzskatāma ziema un pavasara sākums. Tomēr dzīve ir dzīve un ir pilnīgi skaidrs, ka ne vienmēr iespējams mājokļa meklējumus ieplānot attiecīgi sezonai. Kā rīkoties, ja pārvākties vajag nekavējoties, bet, sludinājumu portālos nekas piemērots nav atrodams?

1. Ir ļoti noderīgi, paralēli sludinājumu pētīšanai, šādu sludinājumi ievietot pašam. Nereti dzīvokļu saimniekiem nav vēlmes atbildēt uz simtiem telefona zvanu un tik pat interesentiem vēl īpašumu izrādīt. Reizēm ir ērtāk un ātrāk atrast īrnieku pašam. Šī iemesla dēļ ir lietderīgi sludinājumu ( ar tekstu, ka steidzami meklējat dzīvokli )ievietot pašām. Šim mērķim der gan specializēti sludinājumu portāli, gan sociālo tīklu domubiedru grupas.

2. Lai paātrinātu dzīvokļa meklēšanas procesu, var vērties arī nekustamo īpašumu aģentūrās. Tas gan būs dārgāk, nekā meklēt dzīvokli pašam, bet jāņem vērā, ka mākleris jums var piedāvāt dzīvokļus, par kuriem sludinājumu portālā nav bijusi atrodama informācija. Tāpat mākleris rūpīgi uzklausīs jūsu vēlmes un piedāvās tikai tos variantus, kas šīm vēlmēm tik tiešām atbilst.

3. Reizēm ir vērtīgi dzīvē aplūkot arī tos dzīvokļus, kuri pētot sludinājumu mums nešķiet pieņemami. Dzīvoklis realitātē var izskatīties krietni labāk, nekā fotogrāfijās. Tāpat arī māju sajūta mūs var pārņemt pavisam negaidīti.

Kā dzīvokli īrēt droši?

1. Jāņem vērā, ka nekad nedrīkst pārskaitīt naudu par dzīvokli, kuru realitātē nemaz neesiet redzējis. Policija regulāri ierosina krimināllietas par krāpšanos ar īres dzīvokļiem. Krāpnieki apvārdo potenciālos dzīvokļa īrniekus, ka šobrīd dažādu apstākļu dēļ dzīvokli nevar izrādīt, bet lūdz atskaitīt avansu ( lai it kā rezervētu dzīvokli) . Nekad neļaujieties šādām provokācijām!

2. Obligāti jānoslēdz īres līgums! Gadās, ka saimnieki mēģina pārliecināt īrniekus, ka līgums nav vajadzīgs un tiks garantēts, ka tāpat viss būs kārtībā. Uz šādiem solījumiem nedrīkst paļauties. Līgums ir vienīgais, jūs kā īrnieku, juridiski aizsargājošais mehānisms.

3.Pārliecinieties, ka cilvēks, kurš jums izīrē dzīvokli, ir tā īpašnieks.

Ja tomēr īrējot dzīvokli nākas sastapties ar problēmām, kuras saviem spēkiem nav iespējams atrisināt, pēc padoma droši var vērsties Patērētāju un īrnieku tiesību aizsardzības neatkarīgo ekspertu asociācijā. Pieredzējuši cilvēki jums palīdzēs atrisināt samilzušās problēmas.


pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas