Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Nost ar problēmām īres jautājumos un likumu nezināšanu! Mums vajadzīgi gudri namīpašnieki!

Rīgas nami. Autors: Anita Austvika, Momenti

Rīgas nami. Autors: Anita Austvika, Momenti

Apgūt visas likumdošanas nianses, kas attiecas uz namīpašniekiem, var šķist neiespējamā misija, taču tas jādara, lai izvairītos no juridiskām nepatikšanām. Namu īpašniekiem ir jāievēro virkne noteikumu attiecībā uz savu īpašumu, tā izīrēšanu un to, kādas ir prasības pret namu uzturēšanu. Ir virkne situāciju, kuras namīpašnieki neizprot, nezina vai interpretē pa savam. Tāpat problēmas, ar kurām saskaras, ir dažādas. Ir saprotams, ka pastāvīga cīņa ar īrniekiem, kuri laikus nemaksā, var būt nomācoša, īpaši, ja šie pārkāpumi ir atkārtoti.

Rīgas Namīpašnieku biedrība stāsta, ka dzīvē nācies saskārties ar situācijām, kad namīpašnieks, nezinādams, kā tikt galā ar īrnieku, atslēdz, piemēram, visā mājā elektrību, kas saskaņā ar Likumu par dzīvojamo telpu īri nav uzskatāms par pamatpakalpojumu. Taču šāda rīcība ir aplama, jo Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums nosaka, ka elektroenerģijas nodrošināšana kopīpašuma daļām ir obligāta prasība.

Tāpat ir bijušas situācijas, kad inženierkomunikācijas ir tik sliktā stāvoklī, ka ūdens krāns knapi sprauslā, bet īpašnieks atsaucas uz to, ka dažas piles tek – tātad ar ūdeni viss kārtībā. Taču arī šādi nedrīkst – inženierkomunikācijas ir jānodrošina darba kārtībā.

Problēmas namīpašniekiem un īrniekiem sagādā dažādas situācijas – tai skaitā vecie, padomju laikā noslēgtie īres līgumi, kas joprojām ir saistoši. Kā tos pārslēgt? Kādas ir nianses kadastrālās vērtības aprēķināšanā un nekustamā nodokļa aprēķināšanā? Tāpat ir problēmas ar mantotiem īpašumiem un reizēm nav skaidrs, ko ar tiem darīt un kā tikt galā ar samilzušajām problēmām. Ja radušās grūtības, apsveriet iespēju pievienoties vietējai namīpašnieku biedrībai, kas var palīdzēt Jums saņemt nepieciešamo atbalstu!

Pieredzes apmaiņa un semināri namu apsaimniekošanas jomā

Pieredzes apmaiņa ir viens no būtiskākajiem Rīgas Namīpašnieku biedrības biedru ieguvumiem – atrašanās starp cilvēkiem, kuri saskaras ar līdzīgām situācijām var patiešām palīdzēt atrast labākos risinājumus arī savām problēmām. Tāpat biedrība organizē arī dažādus izglītojošus seminārus.

Pērn, piemēram, Rīgas Namīpašnieku biedrība atrada iespēju biedriem nodrošināt apmācības un iegūt sertifikātu ugunsdrošības jautājumos – tagad biedri ar šo sertifikātu var izvest instruktāžas saviem īrniekiem.

Pat šobrīd, ierobežojumu un distancēšanās laikā, biedrība aktīvi veic šo izglītojošo darbu, nodrošinot lielākas telpas tikšanās reizēm un apmācībām , lai atbilstoši visiem drošības noteikumiem, namu īpašnieki tomēr varētu satikties, diskutēt un mācīties.

Pārstāvība valsts iestādēs un ietekme uz likumdošanas izmaiņām

Tā kā daudzas lietas likumdošanā ir nepietiekami atrunātas, dažkārt arī neloģiskas vai pretrunīgas, Rīgas namīpašnieku biedrība vēršas arī pie pašvaldībām un valdības, risina problēmjautājumus, nāk ar priekšlikumiem, kā arī stāsta par namīpašnieku problēmām un norāda uz dažādu lēmumu riskiem, ko var nodarīt kāda konkrēta lēmuma pieņemšana. Sanākot kopā un runājot par problēmām, iespējas risināt problēmas ir krietni lielākas un daudzas biedrības iniciatīvas tiek nopietni izskatītas arī valdībā, lemjot par izmaiņām likumdošanā.

Kā iestāties namīpašnieku biedrībā?

Par Biedrības īsteniem biedriem var kļūt pilngadīgas personas, kurām pieder nekustams īpašums Rīgas administratīvajās robežās, tostarp arī juridiskas personas, vai personas, kuras ir mantojušas denacionalizējamo nekustamo īpašumu. Lai iestātos Rīgas namīpašnieku biedrībā ir jāraksta iesniegums un vēlāk biedrības valde balso par biedru uzņemšanu. Tāpat no biedrības biedrs var brīvi izstāties no Biedrības, par to rakstiski paziņojot valdei. Ar Rīgas Namīpašnieku Biedrības statūriem var iepazīties biedrības mājaslapā.

Necīnies ar problēmām viens – kļūsti par vienu no Rīgas Namīpašnieku biedrības biedru un saņem atbalstu un konsultācijas, kas palīdzēs rast risinājumu sarežģītās situācijās, ar kurām saskaras namu īpašnieki.


Rīgas nami. Autors: Anita Austvika, Momenti

Rīgas nami. Autors: Anita Austvika, Momenti

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas