Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pretodu līdzekļi, kurus vari pagatavot pats

Strauji tuvojas Līgo svētki! Lai cik priecīga latviešu tauta nebūtu par tradīciju aizvadīt Jāņu nakti pie dabas, ir daudz nepatīkami un nelūgti viesi, kas bojā svētku sajūtu – odi. Uzzini pāris veidus, kā pašam izgatavot pretodu līdzekļus!

Pūšamie pretodu līdzekļi

Pūšamos līdzekļus izgatavošanai nepieciešams ūdens un ēteriskās eļļas, kā arī pulverizators, kur līdzekli pēc tam uzglabā. Pirms katras pūšanas reizes, pulverizatoru jāsakrata, lai sastāvdaļas sajauktos vienmērīgi.

Eikalipta – citrona pretodu līdzeklis

2 glāzes ūdens, 5 pilieni citrona ēteriskās eļļas, 10 pilieni eikalipta ēteriskās eļļas, 20 pilieni citronmētras eļļas

Citrona – bazilika pretodu līdzeklis

2 glāzes ūdens, 5 pilieni citrona ēteriskās eļļas, 10 pilieni bazilika ēteriskās eļļas, 20 pilieni citronmētras ēteriskās eļļas

Lavandas – pelargonijas pretodu līdzeklis

2 glāzes ūdens, 5 pilieni pelargonijas ēteriskās eļļas, 10 pilieni lavandas ēteriskās eļļas, 20 pilieni citronmētras ēteriskās eļļas

Smērējami līdzekļi odu atvairīšanai

Tējas koka – kokosriekstu pretodu līdzeklis

30 ml kokosriekstu eļļas, 10 pilieni tējas koka ēteriskās eļļas

Aromātiskie līdzekļi pret odiem

Cīņā ar odiem lieti noder arī dažādi aromātiski pretodu līdzekļi. Tu vari pagatavot odu sveci vai izmantot pieejamos produktus, lai atvairītu kukaiņu uzbrukumus:

Krustnagliņu – citronu pusītes - pret odiem

Citronu pārgriež uz pusēm un tajā iesprauž krustnagliņas. Šādas citrona - krustnagliņu pusītes izvieto sev tuvumā, jo aromāts nepatīk odiem.

Bazilika, citronmētras, lavandas vai rozmarīna buntītes - pret odiem

Odus ar savu aromātu aizbiedēs netālu novietotas izteiktu smaržu garšaugu buntītes.

Aromātiskās sveces - pret odiem

Sveces var pagatavot dažādos veidos. Izkausējot parafīnu un pievienojot aromātiskās eļļas pilienus, iegūstam pretodu sveces.

Odu lamatas

Nepieciešama tukša plastmasas pudele, ½ glāze etiķis, ¼ glāze dzeramā soda.

Tukšu plastmasas pudeli sagriež uz pusēm, tās apakšdaļā ieber dzeramo sodu. Augšējo pudeles daļu otrādāk ievieto apakšdaļā, izveidojot lamatas un pielej etiķi.

Šīs lamatas jātur ārpus telpām. Etiķa un sodas reakcijas rezultātā veidojas oglekļa dioksīds, kas piesaista odus. Odi salido lamatās, bet izkļūt nevar.

Ja nepalīdz nekas

Ja tomēr cīņā ar odiem pašu pagatavojamie līdzekļi nepalīdz, bet odi jau tiecas iekarot iekštelpas, tad var izmantot pretinsektu tīklus, kas neļaus tiem iekļūt pa logiem un durvīm. Bet, ja odu invāzija jau ir izteikti traucējoša un nav vairs spēka cīnīties pašiem, iespējams, ka nepieciešama dezinsekcija.

Pretodu līdzekļi, Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas