Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 iemesli, kādēļ Tev šovakar vajadzētu iet agri gulēt

Miegs, Photo by bruce mars on Unsplash

Miegs, Photo by bruce mars on Unsplash

Tik ļoti gribas vakarā noskatīties savu iemīļoto filmu vai paskrollēt sociālos tīklus, taču miega trūkuma sekas ilgtermiņā būtiski var apdraudēt gan fizisko, gan garīgo veselību. Vispirms jau no rīta būs grūti piecelties, jau tikko pamodies jutīsies noguris. Tāpat Tavām smadzenēm būs grūti koncentrēties un tas negatīvi ietekmēs tavas darbaspējas, mācību spējas. Lūk pieci būtiski iemesli, kāpēc agra došanās pie miera ir ļoti būtiska.

Tu palīdzēsi sev saglabāt veselīgu svaru

Ir pētījumi, kas pierāda saikni starp mazu gulēšanas ilgumu un svara pieaugumu. Jo vairāk izjutīsi miega badu, jo grūtāk būs nomest svaru. Ja tu ciet no hroniska bezmiega, tev trūks enerģijas, lai sportotu un motivācijas, lai ēstu veselīgi. Tā vietā Tavs ķermenis, iespējams, pieprasīs papildus enerģiju un tu ļausies neveselīgām uzkodām. Jā, jā - bezmiega naktis būtiski palielina tieksmi pēc kalorijām bagātas pārtikas.

Tu samazināsi iespēju saslimt

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā izvairīties no regulāras saslimšanas, ir laicīgi gulēt. Miega trūkums ne tikai ietekmē Tavu imūnsistēmu, bet arī nosaka, cik ātri Tu varēsi atgūties, ja tomēr saslimsti. Kad esi izgulējies, Tava imūnsistēma ir pietiekami spēcīga, lai cīnītos pret vīrusu vai infekcijas slimībām. Izlasi – kas notiek ar imunitāti, kad pārāk maz guli

Tu mazināsi hronisku slimību risku

Pietiekams miegs ir svarīgs arī, lai samazinātu risku saslimt ar noteiktām hroniskām slimībām, piemēram, diabētu, insultu vai augstu asinsspiedienu.

Kad Tu guli, Tavs ķermenis strādā, lai atjaunotos un novērstu hroniskās slimības. Ja jūs nesaņemat pietiekami daudz miega, daudzi orgāni, piemēram, sirds veselība, sāk pasliktināties, izraisot nopietnas veselības problēmas.

Tu būsi produktīvāks

Mēs visi esam pārdzīvojuši to nāvējošo laiku, kad eksāmena vai kādas sapulces vai prezentācijas laikā nespējam koncentrēties un neko atcerēties tikai tāpēc, ka iepriekšējā vakarā ilgi bijām nomodā. REM miegs ir būtisks, lai stimulētu jūsu smadzenes, bet tā trūkums var ietekmēt problēmu risināšanas un radošās domāšanas prasmes. Tiek uzskatīts, ka cilvēki, kas nav izgulējušies pietiekami ilgi REM fāzē, zaudē līdz pat 30% produktivitātes.

Tu jutīsies pozitīvāks

Jo mazāk gulēsi, jo vairāk būsi nomākts. Cilvēkiem, kuri naktīs bieži ir nomodā, ir biežāk sastopama negatīva domāšana salīdzinājumā ar tiem, kas ievēro miega grafiku un dodas gulēt savlaicīgi. Samazināts miega daudzums ir saistīts ar pesimistiskām domām. Pareiza miega režīma uzturēšana veido skaidru prātu, lai Tu varētu koncentrēties uz savām problēmām un darāmajām lietām, kā arī vieglāk tikt galā ar emocijām.

Pietiekami kavlitatīvs miegs ir ļoti būtisks. Iesakām izlasīt arī šo:

Cik stundas cilvēkam jāguļ dažādos vecumposmos?

Vai ir iespējams gulēt par daudz? Diagnoze – narkolepsija

Kāda ir ideālā telpas temperatūra gulēšanai?

Kā briļļu lēcas ietekmē miega traucējumus

Miegs, Photo by bruce mars on Unsplash

Miegs, Photo by bruce mars on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas