Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Aktrise Anta Aizupe vairs neuzraujas uz "čau, mums ir ideja, bet nav naudas"

Aktrise Anta Aizupe, "Generation Famous" video ekrānšāviņš

Aktrise Anta Aizupe, "Generation Famous" video ekrānšāviņš

Teātra, kino un seriālu aktrise Anta Aizupe "YouTube" raidījumā "Generation Famous" atklāja, ka jau studiju gados režisors viņus brīdinājis, ka šī nav profesija, kurā var nopelnīt daudz naudas: "Runājot par honorāriem, es bieži sastopos ar necieņu. Piemēram, zvana un prasa vai es varētu, jo mums ir tāds un tāds projekts, bet nesaka, cik liels būs honorārs. Tas jau uzreiz liekas aizdomīgi. Tad arī ir tie gadījumi, kad bez maz vai pēdējā brīdī tev iedod līgumu un tur ir kaut kāda smieklīga summa. Es šos zvanus ļoti labi saprotu, bet, ja es piedalīšos visos "čau, mums ir ideja, bet nav naudas", tad es vienkārši nevaru izdzīvot."

Aizupe, kura nav štatā nevienā teātrī, stāsta, ka tā saucamie "brīvmākslinieki" atklāti runā savā starpā par to, cik daudz un kam vajadzētu prasīt: "Ja kāds man zvana un nenosauc honorāru, tad es jau pati uzreiz prasu cik, kā un ko. Tās lietas vienkārši ir uzreiz jāizrunā." Anta pastāstīja, ka viņa kā "brīvmākslinieks" var nopelnīt vairāk, taču šī izvēle nav notikusi apzināti: "Sākumā tas nebija tā, jo mani vienkārši neuzņēma Latvijas Nacionālajā teātrī. Bet tad, laikam ejot, es sapratu, kā varu menedžēt tās lietas, cik daudz varu izdarīt un cik par ko paprasīt. Es, protams, nezinu kā un kurā teātrī aktieri saņem, bet, jā, es domāju, ka šādi var nopelnīt labāk."

Tāpat viņa dalījās ar atklāsmēm par aktiera profesiju: "Aktiermeistarība ir tāda lieta, kas vienkārši jādara. Tāpēc mani arī ļoti uztrauca šie pandēmijas tukšumi. Jau akadēmijas laikā aktierus salīdzināja ar sportistiem, kuriem jātrenē savi muskuļi. Arī ķirurgs, kurš nav ilgi operējis... jātrenējas - tā ir tā lieta, kuru es agrāk nesapratu." Zemāk skaties arī 1188 Play video, kurā Anta stāsta, kā tiek galā ar situācijām, kad jābučojas ar otru aktieri, kurš ļoti nepatīk!

Lasi arī šo:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...