Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Blusu kolonijas, ērces, blaktis! Esi gatavs dezinsekcijai?

Pexels.com

Pexels.com

Daba ir nomodā un līdz ar to arī viss dzīvais, kam patīk ieperināties mājas sienās, skapjos un gultās, uzglūnēt putekļainajam biroja paklājam un ieķerties mīļā suņuka kažokā pastaigas laikā. Jebkurš kukainis (blusas, kodes, blaktis, ērces, tarakāni un citi) var izraisīt alerģijas un dažādas saslimšanas tāpēc no tiem ir maksimāli ātri jāatbrīvojas. Kuros gadījumos veikt dezinsekciju pašam un kad vajadzētu griezties pēc profesionāļu palīdzības?

Pirmais solis kaitēkļu iznīcināšanā – tīrs mājoklis

Ja Tev ir aizdomas, ka kāds kukainis vēlas kļūt par Tavu dzīvokļa biedru, dezinsekciju vari sākt ar kārtīgi iztīrītu mājokli:

  • Izsūc visas mīkstās mēbeles ar putekļu sūcēju;
  • Izmazgā grīdas ar tautā iemīļoto terpentīnu (vidēji 2 ēdamkarotes uz 1 ūdens spaini) vai kādu no aptiekā nopērkamajiem pretblusu līdzekļiem;
  • Nomaini un augstos grādos nomazgā gultas veļu. Tas pasargās Tevi un Tavus mīļos no tādiem kukaiņiem kā putekļu ērcītes un gultas blaktis;
  • Izrevidē arī pārtikas plauktus un ielūkojies graudu izstrādājumos – pārtikas kodes var ieperināties neticamos ātrumos!

Visbeidzot, parūpējies par savu mājdzīvnieku! Noderēs pretblusu pilieni, pretblusu siksna un citi pretblusu līdzekļi, ko iespējams iegādāties veterinārajā aptiekā.

Tautas metodes vai dezinsekcijas līdzekļi?

Sākumā cīņai ar kukaiņiem vari izmēģināt dažādas tautas metodes: bērnu pūderi, etiķi, kanēli, krustnagliņas, piparmētru eļļu, piparus, smaržīgās sveces, lauru lapas, utt. Ja tas nelīdz, insektu iznīcināšanai veikalos pieejami dažādi dezinsekcijas līdzekļi. Svarīgi ir ievērot uz instrukcijas rakstīto un “nepārcensties” ar līdzekļa devu. Pēc tam vēlams telpas kārtīgi izvēdināt. Neatstāj dezinsekcijas līdzekli bērniem vai mājdzīvniekiem pieejamā vietā!

Trešais solis – “Zvans draugam”

Ja jūti, ka mājoklī ir parādījušies pārāk daudz nelūgto ciemiņu un sāk jau veidoties to kolonija, piemēram, skudras, sauc talkā profesionālus dezinsekcijas pakalpojuma sniedzējus, piemēram, "Profilakse" SIA. Viņi savā arsenālā izmanto mehāniskus, fizikālus, ķīmiskus un bioloģiskus līdzekļus, tāpēc tas ir visefektīvākais veids. Viņi precīzi noteiks kaitēkļu atrašanās vietu un pilnībā attīrīs no visa liekā, kas kustas, tāpēc atceries pirms tam no telpas izolēt savu mājdzīvnieku!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...