Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas ir autiņbiksīšu dermatīts un kā to ārstēt?

Bērniņs, Image by esudroff from Pixabay

Bērniņs, Image by esudroff from Pixabay

Mazulītis paliek nemierīgs, tam nepatīk, ja pieskaras dupša rajonā, galu galā dupša apsārtums liecina par iespējamo autiņbiksīšu dermatītu. Kā saprast, vai tas tiešām ir iemesls nemieram un kā ārstēt mazuļa autiņbiksīšu dermatīta skartos dupšus, raidījumā “Māmiņu klubs”skaidro vecmāte Anese Lemeševska.

Kas ir autiņbiksīšu dermatīts?

Vecmāte Agnese stāsta, ja mazuļiem autiņbiksīšu rajonā, kā arī uz vēdera vai muguras parādās apsārtums, tas var būt autiņbiksīšu dermatīts. Tas rodas no tā, ka āda ir nosegta un nevar brīvi elpot, arī tur, kur rīvējas autiņbiksītes. Agnese iesaka pārbaudīt, vai autiņbiksīšu izmērs ir atbilstošs un tām nevajadzētu būt ne par lielu, ne par mazu.

Par autiņbiksīšu dermatītu var uzskatīt, ja āda ir sārta, kas var būt arī jēla un ir diskomforts, bērniņam var sāpēt, ja tajās vietās pieskaras.

Kā ārstēt autiņbiksīšu dermatītu?

Vecmāte min, ka veids, kā cīnīties ar autiņbiksīšu dermatītu ir gaisa peldes, bieža autiņbiksīšu maiņa, regulāri skalot bērniņa dupsi ar ūdeni, nelietojot ziepes, nepieciešamības gadījumā lietot ādas kopšanas līdzekļus, kas paredzēti tieši autiņbiksīšu zonai.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...