Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Stikla durvis un ar tām saistītie mīti

Stikla durvis, Image by StockSnap from Pixabay

Stikla durvis, Image by StockSnap from Pixabay

Tāpat kā jebkura veida dizains, arī mājas dizains gadu gaitā ir attīstījies. Tā vietā, lai dominētu smagie ķieģeļi vai zāģmateriāli, daudzi māju īpašnieki tagad integrē stiklu savos dizainos vai renovācijā. Stikla durvis ir lieliska izvēle, ja vēlies palielināt gaismas daudzumu mājās, vai Tev aiz loga ir brīnišķīgs skats. Atkarībā no to dizaina stikla durvis var arī paplašināt māju un integrēt āru ar jūsu iekštelpu dzīvojamām telpām. Bet daži cilvēki vilcinās dažādu mītu dēļ.

Mīts: Stikla durvju dēļ zūd privātums

Cilvēki domā, ka vairāk stikla nozīmē mazāku privātumu. Tomēr mūsdienu tirgū ir daudz dažādu žalūziju, aizkaru un citi stikla aizsegu veidi, kurus var izmantot, balstoties uz personīgo gaumi. Turklāt mūsdienīgie dizaini un toņi romiešu un citām žalūzijām, aizkariem sniedz atšķirīgu izskatu, mērenu gaismas daudzumu un dažādus privātuma līmeņus. Vēl viens risinājums, ko vērts apsvērt, ir stikla matēšana, lai ielaistu telpā gaismu, bet nodrošinātu lielāku privātuma līmeni visu diennakti.

Mīts: Stikla durvis nav drošas

Stikls nenozīmē, ka zagļi uzskatīs, ka Tava māja ir viegls mērķis. Ir daudz stikla durvju variantu, kas izgatavoti no izturīga stikla, kas novērš nolietojuma defektus, kā arī ir pietiekami izturīgi pret tīšu bojāšanu.

Piemēram, rūdīts stikls ir sava veida aizsargstikls. Tas ir īpaši apstrādāts, lai palielinātu tā izturību un drošību. Gadījumā, ja stikls tomēr saplīst, tas drupinās mazos gabaliņos, nevis robainās skaidiņās. Tas ir pietiekami drošs, tādēļ to parasti izmanto pasažieru transportlīdzekļu logos, ledusskapju paplātēs un pat ir ložu necaurlaidīga stikla sastāvdaļa.

Savukārt, dubultā laminēts stikls būs arī stiprāks par parasto stiklu. Šo stiklu uzskata arī par aizsargstikla veidu, un tas tiek izgatavots, novietojot starp stikla slāņiem vinila starpliku. Ja tas tiek saplēsts, stikls paleks vietā un saplaisā zirnekļa tīkla rakstā, nevis izbirst. Tam var būt arī papildu priekšrocība, palielinot skaņas izolāciju un bloķējot UV starus.

Mīts: stikla durvis nav energoefektīvas

Stikla durvis ar dubultu vai trīskāršu stiklu saglabā mājas temperatūru stabilu. Stikla durvis, kas aizsargātas pret laika apstākļiem un kurām ir blīvs blīvējums, arī novērsīs caurvēju un neļaus ūdenim iekļūt mājās.

Daudzu uzņēmumu produkti atbilst vai pat pārsniedz stingrās energoefektivitātes prasības, padarot stikla durvis par videi draudzīgu un modernu izvēli.

Mīts: Stikla durvju rāmji ir apjomīgi un uzmācīgi

Stikla durvis piemērotas ne tikai lielās telpās. Mūsdienu salokāmās, paceļamās un bīdāmās durvis aizņem maz vietas, vienlaikus maksimāli palielinot skatu uz āru. Bīdāmās durvis ir lieliski piemērotas nelielām telpām, savukārt salokāmās durvis var salocīt, lai nodrošinātu netraucētu piekļuvi ārā. Rāmji bieži tiek veidoti tā, lai saglabātu pēc iespējas mazāku profilu, un ir iespējams katrām vajadzībām rast atbilstošas ​​iespējas.

Mīts: stikla durvis neatbilst telpas dizainam

Neatkarīgi no tā, vai telpām izvēlēts tradicionāls dizains vai mūsdienīgs izskats, stikla durvis var palīdzēt uzlabot dizainu. Rāmja krāsa un dizains ietekmē arī izvēlēto durvju izskatu un nodrošina to atbilstību pārējam mājas dizainam. Nevajadzētu aizmirst padomāt par to, kā durvis ietekmēs mājas iekšpusi un ārpusi.

Sadarbojies ar dizaineru vai arhitektu, lai plānotu, kādas stikla durvis būs piemērotākās, kā arī to, kur tās varētu uzstādīt. Tādējādi tiks nodrošināts, ka visas durvis, ko ievietosi savā mājā, atbildīs dizainam un dzīvesveidam. Skaistas, tradicionālās stikla durvis ar biezu rāmi var iederēties vairākos mājas dizainos, savukārt, durvis ar gaišiem, plānākiem rāmjiem ar tīrām līnijām uzsver vienkāršību un ļoti labi iederas minimālisma dizainā.

Mīts: Stikla durvis kalpo mazāk par cita veida durvīm

Ražotāja apkopes instrukciju ievērošana ir svarīga, lai stikla durvis darbotos pareizi un pagarinātu to kalpošanas laiku. Bet tas pats attiecas arī uz visu pārējo, ko lietojam. Ja izmanto un kop stikla durvis, atbilstoši norādēm, tad tās var kalpot pat ilgāk par cita veida durvīm. Daži padomi, kā pagarināt stikla durvju kalpošanas laiku, ir šādi:

 • Saglabā tīras bīdāmo stikla durvju sliedes. Netīras durvju sliedes var ietekmēt to, cik gludi atveras un aizveras durvis, un regulāra vienkārša tīrīšana ar laiku pa laikam veiktu intensīvāku tīrīšanu palīdzēs novērst durvju sliežu problēmas.
 • Eļļo bīdāmo durvju sliedes, lai uzlabotu durvju slīdēšanu.
 • Regulāri pārbaudi, vai nav bojāti durvju veltņi, aizbīdņi un eņģes.
 • Pievērs uzmanību, vai bīdāmās durvis ir pareizi ierīkotas. Nepareizi izkārtotas durvis var sabojāt durvis un/vai sliežu ceļu.
 • Pārbaudi, vai durvju blīvējumi nav bojāti, lai novērstu caurvēju un lietus, ūdens noplūdi, un pienācīgi novērs visas problēmas, tiklīdz tās tiek pamanītas.
 • Ražotājiem ir dažādas garantijas programmas pret savu produktu defektiem, un patērētājiem vajadzētu iepazīties ar informāciju par viņu garantijām, ja rodas problēmas ar durvīm. Noteikti iepazīsties ar garantijas informāciju.

Mīts: stikla durvis ir dārgas

Dažādu cenu amplitūda ir pilnīgi visām precēm un pakalpojumiem. Protams, arī stikla durvju cenas var ievērojami atšķirties. Daži faktori, kas var ietekmēt kopējās izmaksas, ir šādi:

 • Stikla durvju veids (piemēram, bīdāmās durvis, divpusēji salokāmas durvis utt.)
 • Durvju izmērs
 • Stikla kvalitāte un visas papildu funkcijas, piemēram, energoefektivitāte
 • Rāmja krāsa, materiāls un kvalitāte
 • Uzstādīšanu veic sertificēts tehniķis
 • Uzstādīšanas grūtības izvēlētajā vietā
 • Durvju dizains

Mīts: Stikla durvis ir smagas

Kvalitatīvām stikla durvīm būs konstruēti mehānismi, kas padara to atvēršanu gludu un vieglu. Augstas veiktspējas mehānismi, piemēram, veltņi un eņģes, iztur stikla svaru un padara to lietošanu vienkāršu. Labāk kalpo tās durvis, kuru mehānismi paceļ durvju paneli uz augšu, kad tās tiek atvērtas vai aizvērtas, samazinot jebkādu pretestību. Tas ļauj ļoti lieliem durvju paneļiem strādāt daudz vieglāk neatkarīgi no tā, cik lielu telpu aizklāj, sniedzot vairāk dizaina iespēju.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...