Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

ADR kursi tiem, kas strādā ar bīstamajām kravām

Kas ir ADR un kuras preces tiek uzskatītas par bīstamām?

ADR ir Eiropas konvencijas par bīstamām precēm nosaukums, ar ko apzīmē jebkāda veida bīstamās preces. Bīstama krava – tā ir krava, kas, pārkāpjot bīstamo kravu pārvadāšanas noteikumus vai notiekot negadījumam, var radīt kaitējumu cilvēka dzīvībai vai veselībai, kā arī nodarīt postījumus apkārtējai videi vai īpašumam, piemēram, sprādzienbīstamas, uzliesmojošas, indīgas radioaktīvas u.c. vielas.

Kurš uzņēmumā drīkst nodarboties ar ADR kravu pārvadājumiem?

Lai pārvadātu ADR kravas, saskaņā ar Eiropas Savienības un Latvijas likumdošanu, komersantiem, kas šādas kravas pārvadā, jānodrošina, lai darbinieku izietu ADR kursus. Atbilstoša apmācība nepieciešama ne tikai autovadītājiem, kas pārvadā bīstamās preces, bet arī drošības konsultantam jeb personai ar drošības konsultanta sertifikātu, kas sniedz padomus komersantam par bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem, pārbauda uzņēmuma darbību un procedūras saistībā ar bīstamo kravu pārvadājumiem, kā arī nodrošina ikgadējo atskaišu un ziņojumu par negadījumiem sagatavošanu.

Kur iegūt nepieciešamo kvalifikāciju ADR pārvadājumiem?

Konsultācijas par bīstamo kravu pārvadājumiem, kā arī ADR autovadītāju apmācību veic "ADR LV" bīstamo kravu pārvadājumu mācību un konsultāciju centrs, kas piedāvā autoskolas pakalpojumus visā Latvijā. Mācību centrs kopš 2002. gada sadarbībā ar Satiksmes ministriju veic arī bīstamo kravu pārvadājumu drošības konsultantu jeb padomnieku pamācību. Mācību centrs sagatavojis simtiem drošības padomnieku gan autopārvadājumu, gan dzelzceļa pārvadājumu jomās, ka arī apmācījis Valsts Policijas darbiniekus, bijušā Autotransporta direkcijas Kontroles dienesta un bijušās Autotransporta inspekcijas darbiniekus, Muitas dienesta darbiniekus u..c

Autoskolas “ADR LV” speciālisti strādā visā Latvijā. Ir filiāles Valmierā, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Daugavpilī. Lai pieteiktos kursiem, nepieciešama pase vai ID karte, vadītāja apliecība, derīga medicīniskā uzziņa, kā arī uzņēmuma rekvizīti, ja kursus apmaksā darbavieta.

Piedāvājumā šādi ADR kursi:

  • drošības konsultantu (padomnieku) apmācība, kurā tiek sniegtas zināšanas par bīstamo kravu pārvadājumu bīstamību, drošības konsultanta pienākumiem, bīstamo kravu pārvadājumus reglamentējošajiem likumiem un citiem normatīvajiem aktiem. Sertifikāts ir derīgs 5 gadus.
  • autovadītāju ADR pamatapmācība – 36 stundu mācību kursos tiek iegūta nepieciešamā apliecība bīstamo kravu pārvadāšanai (izņemot 1. un 7. klases kravas).
  • cisternu autovadītāju apmācība jeb 16 stundu mācību kursi, kuros apgūst papildapmācību kursu, lai iegūtu tiesības pārvadāt bīstamās kravas autocisternās, transportlīdzekļos ar noņemamām cisternām, baterijtransportlīdzekļos utt.
  • 1. klases kravu autovadītāju apmācība, lai iegūtu Lai iegūtu tiesības pārvadāt 1. klases kravas un saņemtu attiecīgu apliecību. Papildapmācības kursa ilgums - 16 mācību stundas.
  • 7. klases kravu autovadītāju apmācība, lai iegūtu tiesības pārvadāt 7. klases kravas un saņemtu attiecīgu apliecību. Papildapmācības kursa ilgums - 16 mācību stundas.

Ar eksāmena dienā derīgu iepriekšējo apliecību, atkārtoto kursu cena būs zemāka. Vairāk par kursu cenām un norises laikiem informācija ADR LV mājaslapā.

ADR kursi (adrlv.eu)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas