Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mācības pieaugušajiem – 3 idejas profesionālai pilnveidei

pexels.com

pexels.com

Apmācības un kursi nebūt nav domāti tikai jauniešiem un bērniem. Sācies septembris, tas nozīmē arī skola un studijas, taču mācīties nekad nav par vēlu un jaunas zināšanas un prasmes vienmēr noderēs! Lai neatļautu sev iestigt rutīnā un šogad rudens būtu arī tavs “kaut kā jauna sākums”, aplūko šīs trīs iespējas un izvēlies, ko vēlies darīt šajā sezonā!

Apgūsti iemaņas transportlīdzekļa vadībā!

Vai esi no tiem, kuri aiz vien brauc ar taksometru, izmanto starppilsētu transportu vai zvana draugiem, lai dotos ārpus pilsētas? Domājam, ka pienācis laiks apgūt jaunas prasmes un iemācīties vadīt transportlīdzekli pašam! Autoskola nešķiro cilvēkus pēc vecuma, vai tev būtu 20 vai 70 gadi – nekad nav par vēlu apgūt ko jaunu. Turklāt, iedomājies kāds pārsteigums būs taviem draugiem, kad pie auto stūres būsi tu!?

Ja meklē kaut ko nedaudz azartiskāku ar iespēju piepelnīties, apsver iespēju iemācīties pārvadāt bīstamās kravas vai kļūsti par bīstamo kravu konsultantu. Kas zina, iespējams šī profesija bija tas, kas tev vienmēr ir pietrūcis – un, ja nē, vismaz varēsi palielīties apkārtējiem ar jaunajām zināšanām, braucot garām bīstamo kravu automobiļiem.

Jaunu arodu?

Savā jaunībā nebiji līdz galam nolēmis par ko vēlies kļūt, tāpēc apguvi profesiju, kas apzinātā vecumā vairs nepatīk, taču turpini strādāt tajā, jo zināšanu citā jomā nav? Kā minējām sākumā, nekad nav par vēlu apgūt jaunu arodu (https://www.1188.lv/katalogs/kursi-apmacibas-3210/aroda-centrs-sia-471756 )! Apgūsti metālgriešanu, metināšanu, operatora (dažādu auto un darba rīku) darbu, iemācies strādāt augstceltnēs un kļūsti par augstkāpēju! Ja esi tas cilvēku tips, kam patīk vērot un analizēt, nevis riskēt un darīt, tad vari apgūt speciālista arodu, kas pārbaudīs –

  • kravas celtņa tehnisko stāvokli, tā drošu lietošanu un apkopi;
  • cilvēku celšanai paredzēto pacēlāju tehnisko stāvokli, tā drošu lietošanu un apkopi;
  • spiedieniekārtām un to kompleksiem; par liftu tehnisko stāvokli , tā drošu lietošanu un apkopi;
  • katliekārtu tehnisko stāvokli , tā drošu lietošanu un apkopi;
  • sašķidrinātās gāzes uzglabāšanu, pārliešanu un uzpildes stacijas tehnisko stāvokli un pareizu ekspluatāciju;
  • autogāzes uzpildes staciju tehnisko stāvokli, tā drošu lietošanu un apkopi;
  • sastatņu montāžu, demontāžu un lietošanu

Paaugstini jau esošo kvalifikāciju!

Iespējams nevēlies apgūt neko jaunu un savā profesijā jūties kā zivs ūdenī, taču nojaut, ka neesi apguvis visu, ko amats var piedāvāt. Tādā gadījumā apmeklēt mācību centru, kas piedāvā papildināt iemaņas. Turklāt pieaugušajiem,, sākot no 25 gadu vecuma par izglītību jāmaksā vien 10% no kopējās maksas, jo pārējo sedz Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” projekta ietvaros! Vai nav lieliski?

1188 komanda vēl visiem raženu un zināšanām pilnu rudeni un aicina neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt attīstīt savas prasmes vienmēr, neatkarīgi no vecuma!

pexels.com

pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas