Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ainavu krauja Kārļos – augstas klintis Amatas krastos

Ainavu krauja ir viena no kārtējām skaistajām apskates vietām Amatas upes krastos. Šis apskates objekts atrodas Kārļos pie Kārļu zivjaudzētavas Amatas novadā. Jau esam iepriekš apskatījuši dažādus pārgājienu maršrutus gar gleznaino Amatu. Ainavu krauja ietilpst posmā no Melturu tilta līdz Zvārtes iezim. Taču tikpat labi šeit vari atbraukt arī bez īpaša pārgājiena – atstāj automašīnu pretī Kārļu zivjaudzētavai esošajā stāvlaukumā un izstaigā krauju. To noteikti nevarēsi nepamanīt – šī klints slejas pāri apkaimei kā milzīga siena, kā arī ir labi izvietotas norādes, kas neļaus apmaldīties. Gājēju taka ved uz klints virsotni. Lai gan lielākoties takai ir barjeras un norobežojumi, ar pavisam maziem bērniem tomēr ieteicams būt ļoti piesardzīgiem. Taka nebūs braucama ar bērnu ratiņiem vai velosipēdu, kā arī nebūs pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Nāksies kāpt stāvā kraujā. Īpaši ziemas laikā ieteicams nodrošināties ar labiem apaviem.

Ainavu kraujas virsotnē ir arī piknika iespējas – tiesa gan, tikai viena piknika vieta ar galdu un soliem, toties pusdienas vari ieturēt, baudot skatu pār iespaidīgo ainavu, kas paveras apkārt.

Pašu Amatas upi gan šeit varēsi vērot tikai no attāluma – no augšas. Taču, ja vēlies, vari paieties arī Melturu tilta virzienā gar upi. Apmēram 10-15 min gājienā no ceļa var nonākt pie zivju dīķa un aplūkot, kāds tas izskatās, kā arī turpināt ceļu līdz Melturu tiltam. Taču, ja dosies pa Ainavu krauju uz priekšu – nonāksi Zvārtes iezī.

Ainavu kraujas atrašanās vietas adrese un koordinātes: Kārļi, Drabešu pag., Amatas nov., GPS: 57.2376, 25.1968.

Apskati arī citus pārgājienu un dabas taku posmus Amatas krastos:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Ainavu krauja, Foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas