Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dodies pastaigā pa Cecīļu dabas taku

Gaujas Nacionālā parka teritorijā Ieriķos - vien dažus desmitus kilometrus no Rīgas pieejamas lieliska dabas taka pastaigai ar ģimeni. Taka ir apbrīnojami skaista ikvienā gadalaikā, pat ziemas sezonā. Pastaiga takā ziemas laikā ir īpaša - nedēļas nogalēs vakaros tā tiek izgaismota un pārvēršas neticamā piedzīvojumā. Tilti un tiltiņi, upītes, alas un klintis... Īpši skaista ir Dančupītes ala, kas ir pat 5,7m dziļa. Kāpšana, līšana un elpu aizraujoši skati garantēti. Ja vēlies apmeklēt taku tieši tad, kad tā ir izgaismota, ieteicams pirms tam pārliecināties par izgaismošanas laikiem un to, vai nav kādi papildu nosacījumi, piemēram, iepriekšēja pieteikšanās. Izgaismota tā ir nedēļas nogalēs - sestdienās un svētdienās, bet ne katru nedēļu, turklāt arī izgaismošanas laiki mēdz būt atšķirīgi.

Cecīļu dabas taka apmeklētājiem pieejama neatkarīgi no laika apstākļiem visa gada garumā un jebkurš interesents var izvēlēties, cik garu distanci vēlas pieveikt. Taka piedāvā pastaigu 3 dažādos garumos - 2 km, 4km un 12km. Taka vijās gar Kumadas upi un pa ceļam iespēja apskatīt dažādus apskates objektus, alas, iežus, akmeņus, ūdenskritumus utt.

Atkarībā no izvēlētās takas garuma, to ir iespēja pieveikt gan lieliem un maziem. Tiesa, jārēķinās, ka vietām taka ir mežonīga un tai pāri slejas krituši koki, vai arī vijas kalnā, kas lietus laikā var būt slidena. Pa ceļam pieejamas arī piknika vietas. Taka piemērota kājāmgājējiem, ar bērnu ratiņiem vai velosipēdiem nav pieejama.

Cecīļu dabas takas garāko maršrutu izvēloties, gatavojies vilkt ērtus apavus - nāksies kāpt pa stāvām nogāzēm, bet takas garumā redzēsi arī apbrīnojamus dabas skatus - kā nu ne, šeit netālu tek arī gleznainā Amatas upe, iespaidīgais Dzilnas iezis kā milzis izslējies pār apkārni... Gar Amatas upi ir tik daudz neparastu un skaistu apskates objektu, par kuriem esam jau rakstījuši.

Pie takas sākuma netālu atrodas arī brīnišķīgs krodziņš, kurā var pasūtīt gan ēdienu gan kādu karstu dzērienu. Taču takā ir arī vairākas labiekārtotas piknika vietas, tādēļ ēdamo var ņemt līdzi un gatavot pats.

Izlasi un apskaties fotogalerijas un pārliecinies pats:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Cecīļu dabas taka, foto - "Cecīļu dabas taka"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas