Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ieriķu dzirnavas - dabas taka skaistai pastaigai Vidzemes pusē

Pavasara saules stari arvien vairāk vilina doties kaut kur tuvāk dabai. Dažs dodas mežos, citi – izvēlas dažādu dabas taku apmeklējumu un garas pastaigas. Taču dažkārt gribas vienkāršu, mierīgu atpūtu dabā, klausoties ūdens tecēšanā, putnu dziesmās, bet vienlaikus nesabrienot kājas dubļos un nenomokot sevi ar neskaitāmiem noietiem kilometriem. Vidzemes pusē Ieriķos ir tieši šāda lieliska atpūtas vieta, dabas taka gar Ieriķu dzirnavām Melderupītes krastā, kas patiks gan ģimenēm ar bērniem, gan tiem, kas vēlas netraucēti pasēdēt uz skaista soliņa, skaistā vietā un ļauties atpūtai, turklāt pēc pastaigas turpat blakus krodziņā iespējams nobaudīt arī gardu maltīti un atgūt spēkus.

Ieriķu dabas taka Melderupītes ielejā atrodas pašas šosejas malā (GPS: 57.2083, 25.1702.). Automašīnu atstājam pie ieejas, netālu no krodziņa un blakus esošās degvielas uzpildes stacijas un dodamies ceļā. Takas garums ir apmēram 1 kilometrs un priecē, ka šeit viss ir skaisti izveidots ērtai pastaigai – te ir no koka veidotas kāpnītes, gājēju celiņi ierīkoti tā, lai varētu piekļūt no dažādiem skatu punktiem pašām krāšņākajām apskates un fotosesiju vietām, un to šeit netrūkst.

Kā īsti mākslas darbi no dabas materiāliem ir pagatavoti dažādi zvēriņi – sākumā sastopam stirnu bariņu ar lepnu briežu tēvu, tad ejam cauri trauslo un graciozo dzērvju baram. Pa ceļam redzam arī sūnu ķirzaciņas, kas sakāpušas kokos, pa kādam gliemezim, nofotografējamies ar mežacūku ģimenīti un nespējam nepaglaudīt apsūnojušo alni. Esam sajūsmā gan lielie, gan mazie.

Lai gan mūsu jaunākajam pastaigas dalībniekam garas pastaigas ātri apnīk, tomēr šoreiz ir citādi, jo ir dots īpašs uzdevums – pastaigas laikā ir jāatrod 14 ūdenī paslēpušies ūdensvecīši – akmenī izveidotas sejiņas, kas izvietotas upes krastos. Jau sākumā mūs brīdina, ka daži vecīši esot dikti noslēpušies, citi apsūnojuši un grūti pamanāmi un visus atrast tikai retais mākot. Tas nu ir papildus izaicinājums – gribam atrast visus. Jāteic, ka mums izdevās saskaitīt 12 gabalus un tas bija patiešām interesanti – bija papildus iemesls doties uz priekšu, uzmanīgi vērot upi, krastus, ūdenskritumus, lai atrastu tur paslēptos akmens vīriņus.

Tāpat iespaidīgas ir arī pašas dzirnavu drupas, kurās iespējams ieiet, lai vērotu tās klātienē. Ūdenim tekot, rats joprojām lēnu griežas un rada īpaši romantisku noskaņu. Tāpat virkne lielāku un mazāku ūdenskritumu upītes garumā ir lielisks fons satriecošām bildēm. Pastaigu tiltiņi izvietoti tā, ka ir iespējams pieiet ūdenskritumiem un vērot ūdens spēku un tecējumu gan no pašas augšas, gan sāniem un pat nonākt tam tieši pretī – pašā upes viducī. Tiltiņam piestiprinātās sirsniņas liecina, ka šis brīnišķīgais fons ir bijis liecinieks arī dažām kāzu ceremonijām.

Takas malā esošās svecītes un vietām novietotās lāpas un kokos ieslēptie prožektori ļauj tikai nojaust – cik skaisti te ir rudens un ziemas sezonā, kad taka ir izgaismota.

Pastaiga nav gara, bet šeit ir daudz, ko redzēt. Viegla, jauka atpūta, kas nenogurdina. Jāteic gan, ka taka nav piemērota bērnu ratiņiem vai velobraucējiem – te nāksies kāpt pa kāpnītēm un pārvietoties pa tiltiņiem. Taču tiem, kas spēj paiet paši savām kājām – ir vērts piestāt Ieriķos, lai mazliet atpūstos no ceļa, ieturētu maltīti “Pie dzirnakmeņa” un lieliski pavadītu laiku!

Izlasi arī:

  • Cecīļu dabas taka - arī šī taka atrodas ieriķos, tepat blakus. Ziemas vakaros skaisti izgaismota, dažāda garuma maršruti, taču pārējā laikā - viena no skaistākajām takām ar tiltiņiem, strautiņiem, klintīm, te var satikt pat pašu velnu un ieturēt pikniku kādā no skaistajām piknika vietām.
  • Ziemas pastaiga Cīrulīšu dabas takā - ārkārtīgi skaista!
  • Zvārtes iezis - Veclauču tilts - šo dabas taku varētu nosaukt par dabas fotosalonu - ik solis ir fotogrāfijas cienīgs! Turklāt slavenais Zvārtes iezis nebūt nav vienīgais iespaidīgais apskates objekts, varētu pat teikt, ka takā gūtie iespaidi ir krietni spēcīgāki!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ieriķu dzirnavas, Foto - 1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas