Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zvārtes iezis - Veclauču tilts - pārsteidzoši skaista dabas taka ziemā

Amatas takas ainaviskums ir jau sen izslavēts un Zvārtes iezis, protams, ir viena no iecienītākajām apskates vietām, taču jāteic, ka šī ziema sagādāja neticamu pārsteigumu. Jau iepriekš esam rakstījuši par pārgājienu maršrutiem gar Amatu, no kuriem viens no pieejamākajiem ir maršruts no Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam un atpakaļ. Līdz šim šo posmu bija sanācis mērot vairāk vasaras mēnešos, taču tagad zinu, ka tieši ziema šai takā ir neticami skaista!
Ja vasarā šeit ir daudz lapu un tādēļ daļa no takas krāšņuma paliek nepamanīta, tad ziemas sezonā - ik solis ir vienkārši fantastiskām ainavām pārpildīts. Pēc šī pārgājiena mērošanas rodas sajūta, ka slavenais Zvārtes iezis nebūt nav pats krāšņākais apskates objekts šajā maršrutā. Jā – tas ir augsts un no tā paveras lielisks skats, taču, ja dosies tālāk mežā – ieraudzīsi kaut ko patiešām elpu aizraujošu. Sākumā gribas fotografēt visu pēc kārtas, pēc tam pierodam un dodamies tālāk jau vienkārši vairāk baudot ar acīm, mazāk skatoties kamerā. Tomēr fotosesijas te sanāk lieliskas – gandrīz katru bildi varētu likt uz sienas kā fototapeti – neticams skaistums!

Pārgājiena maršruts no Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam ir apmēram 2,5km garš, ja ceļu mēro turp un atpakaļ, jārēķinās ar 5-6 kilometriem. Taka ir reljefaina – tā kāpj augšā pa krauju, tad lejup… Ziemas laikā trepītes aizsnigušas, tādēļ vēlams nodrošināties ar labiem, neslīdošiem apaviem. Pretī nāk ģimenītes, kas bērnus velk pannās un ragaviņās, un pa laikam takas malā esošās meža pakalnītes ir ziemas prieku baudītāju noslidinātas.

Pa ceļam vairākās vietās ir arī nožogojumi, tomēr pavisam mazu bērnu vecākiem būs jābūt vērtīgiem un jāpieskata atvases, lai tās nenoveļas pa krauju vai neieskrien upē. Taču taka ir pieejama, iestaigāta, nav jābrien. Ar velosipēdiem vai bērnu ratiņiem gan šeit būs pagrūti.

Savukārt tiem, kas meklē veldzi dabā – šeit patiešām ir, ko redzēt. Amatas upe burbuļo, ledus gabali rada vēl papildus krāces. Ielokos, kur straume mierīgāka, var pat staigāt pa ledus virsmu. Vietām no klints vijas sasaluši ūdenskritumi, kas pārvērtušies strūklakās. Dabas takas abos galapunktos – gan pie Zvārtes ieža, gan pie Veclauču tilta ierīkotas piknika vietas. Veclauču tilta pusē pat ir zupas vārāmie āķīši pie ugunskura vietām, kur atliek vien uzkārt katlu. Turklāt, abos takas galos ir labiekārtotas autostāvvietas. Pie Veclauču tilta ierīkota ūdenstūristu apmetne “Amata”, kur piestāt laivotājiem. Šeit ir arī labierīcības, kā arī pietiekami daudz vietas, lai varētu uzcelt teltis.

Pārgājiena ilgums? Ja liekas, ka ātrā gaitā šos kilometrus var noiet stundas, pusotras laikā, tad šajā gadījumā noteikti jāplāno kāda stunda pa virsu dabas skatu aplūkošanai. Taču, ja vēlēsieties arī uzkāpt Zvārtes iezī vai ieturēt pikniku, tad šeit ir iespējams pavadīt arī visu dienu.
Apskaties foto – cik neticami skaista ir šī dabas taka ziemā!


Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Apskati arī:

Amatas upe, dabas taka ziemā, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas